Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szabad úgy lovasokat oktatni,...

Szabad úgy lovasokat oktatni, hogy konkrét végzettsége nincs hozzá a ló tulajdonosának?

Figyelt kérdés

Régen jártam egy lányhoz, van 7-8 éve is. Az udvarukban lovagoltam oktatásban gyanánt, ő is fiatal volt, még gimivel se végzett és értelem szerűen pénzt is kért érte. Viszont egyszer mondta, hogy nem nagyon tudok már menni mert valami jogi gondjai lettek ebből. Régi sztori, nem emlékszem pontosan.

Ez tényleg 'illegális'? Vagy valami másra gondolhatott (pl leesett nála valaki(?)).


2021. febr. 7. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Ez így ebben a formában illegális több szempontból is, nem is kell hozzá leesnie senkinek.
2021. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Mit csináltál pontosan?
2021. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek. Egy iskolában sem tanítható tanár végzettség nélkül. Nem véletlenül vannak ezek, egy képzett oktató több mindent tud, a rejtett hibákat is, így ebben a formában őt inkább csak kontárnak nevezném.
2021. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

Jajj a sok okos... Árpád magyarjai szerinted csakis okleveles lovásztól tanultak? Édes Jó ég...

Ért hozzá vagy nem? Ez a lényeges. De ha te az 50-es, 60-as évek Magyarországa feelinget kedveled, akkor nyomd csak fel hogy micsoda "bűnöző".

2021. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
4-es. Ha így is lenne, akkor mire fel kér pénzt? A tapasztalatára? Amire semmilyen szakmai tudás nem alapul?
2021. febr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
#4: Gyerekedet rábíznád egy vadidegen emberre akiről tudod, hogy semmiféle képzettséggel nem rendelkezik? Hát grat.
2021. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődnek a jogi gondok, hogy szinte biztosan nem adózott belőle. De adózni, meg eleve ilyen "pénztermelő" tevékenységet úgy tud legálisan végezni, ha vállalkozó lesz valamilyen formában. Az, hogy pont lovaglás oktatáshoz kell-e valamilyen + engedély vagy tanulmány, azt nem tudom, de valószínűleg igen.

Ingyen, szívességből megtaníthat bármire, csak ne hirdesse úgy, mintha hivatalosan tenné.

Az ilyenek egyébként szerintem nem nagyon szoktak kiderülni, ha oktat vagy akármit csinál feketén, csak ha hirdeti, idegeneket vállal...

A helyében én csak családon belül vagy barátoknak oktattam volna, ők meg adnak a szokásosnál kicsit nagyobb értékű névnapi vagy születésnapi ajándékot, és kész...

2021. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen szabad oktatni, a pénzkérdés a probléma, adóügyileg leginkább. Illetve idegenek fogadása esetén főleg üzletszerűnek minősül.
2021. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem érthet a lovakhoz meg a lvoagláshoz is, attól, hogy nem végzett semmi hivatalos tanfolyamot, de adóügyi szempontból ez konkrétan adócsalás, mert nem adózik a bevétele után.

Kicsit fura, hogy néhány azon akadnak fenn, hogy ilyenre biztos nem bízná a gyerekét, pedig Mo. tele van olyan szakikkal, akiknek nincsenek papírjai, és ezért olcsóbban vállalnak munkákat. Virágzik ez a fajta maszek munka. A gond itt is adóügyi.

Mint olyan ember, aki ezzel a szolgáltatással él, azt kockáztatja, hogy ha valami történik (pl nem tartja meg az órát az illető, amit te kifizettél), akkor jogorvoslatot nem fogsz kapni, a pénzednek meg lőttek. Maximum le tudsz buktatni egy nem adózó "vállalkozót".

Sajnos ezt nem tudom, magyar viszonylatban hogy van, de külföldön sok helyen a lovardák, lovas oktatók speciális biztosításokat kötnek, ha megsérülsz te, vagy a ló, vagy a felszerelés. Na már most, egy ilyen magán "oktató" vajon milyen biztosítást kötött? Valszeg semmilyet.

2021. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
Törvényileg nincs.De ha valaki nagyon jól ért hozzá,az a lényeg,a papír csak formaság.Amúgyis ha tanul valakitől valamit az ember,akkor nem a papírját fizeted meg neki,hanem a tudását,amit hajlandó volt a te minél sikeresebb tanulásodhoz biztosítani.Na persze,van aki rendes,és nem kérne érte pénzt,vagy lehet mégsincs,mivel mindenkit sajnos a pénz motivál,de sokat akkor sem kérhet tőled,pláne nem ugyanannyit,mint egy rendes végzettséggel működő oktató.
2021. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!