Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen pálcát vegyek érzékeny...

Milyen pálcát vegyek érzékeny lóhoz?

Figyelt kérdés

a lovat nem règ kezdtèk el sok idő óta lovagolni ezèrt èrzèkeny. Ügetèsbe hangsegítsèggel indítom, de vágtázni nem szeret a ló.


Pálca ajánlást ès tanácsot is elfogadok



2021. febr. 27. 08:08
 1/10 Sssaszem ***** válasza:
94%
Ha fél a pálcától, akkor csak simogassátok végig, idővel majd nem fog félni tőle. Hogy nem ütöd meg a lovat, hanem csak, végig simítod, amikor ugye van a Pat parelliben a barátkozó játék. A vágtánál meg futszáron tanítsd meg, utána jöhet a felülés, ha már a földön is jól teljesít.
2021. febr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Érzékeny, képzetlen lóra üljön olyan, aki nem írogat ilyenekkel kapcsolatban gyakorin.Ne haragudj, hogy ilyen nyers vagyok, voltam hasonló helyzetben, mint te. Hozzáértőre bízd rá, mert csak ártasz a lónak.
2021. febr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sssaszem ***** válasza:
75%
Kedves 2-es teljesen igazad, van. Belovaglót kell hívni ehhez a képzetlen pacihoz.
2021. febr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm. A Parellire èn is gondoltam eleinte, de a ló nem fèl a pálcától mert akár lóbálhatom is mellett, de mikor lovaglás közben hozzáèr akkor begyorsítja az ügetèst vagy megugrik


A második válaszolónak pedig. A ló nem kèpzetlen csak mielőtt a lovardába került volna egy idős nèninèl volt ahol nem volt sokáig lovagolva. Belovagló is jóváhagyta már a lovat, ès pont azèrt mert èrzèkeny nagyon kevesen lovagolják.

2021. febr. 27. 08:30
 5/10 Sssaszem ***** válasza:
100%
Pálcával csak simogassad végig, mint a pat parelliben. Tudod van a barátkozó játék.
2021. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Ha ennyire érzékeny a pálcára akkor ne használd és kész. Amúgy sem fogja megoldani azt a problémát, hogy a ló nem akar vágtázni. Azt képzéssel kell megoldani és megkeresni a probléma gyökerét, nem pedig “belekergetni” a lovat. Ezeregy oka lehet, amiért nem akar vagy nem tud (!) vágtázni.

Amúgy pálca, az pálca. Egy vékony botocskától is ugyanúgy begyorsít majd, ha hajlamos erre.

2021. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
esab rutilosat szerintem az a legjobb pálca amatőrüknek
2021. febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sssaszem ***** válasza:
25%
Kedves 7-es mi az a esab rutilos?
2021. febr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha képzett a ló, akkor elfogadja a pálcát, illetve beugrik vágtába.


De ezek szerint nem képzett. Képezni kellene nem pálcázni.

2021. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%
Így van ahogy a 9es is mondja. 2es vagyok. Ha értenél hozzá, nem kérdeznél ilyet. Mivel nem értesz még annyira hozzá, megállapítani sem tudod, hogy képzetlen. Ennyit erről...
2021. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!