Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy hülyeség lenne vele...

Nagy hülyeség lenne vele fedeztetni a lovam?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretném befedeztetni sárga, kissebb termetű magyar sportlovamat. 1. Ha fekete magyar sportlóval fedeztetem be, mennyi az esélye hogy fekete lesz a csikó? (nem csikószőr hanem felnőtt korában)

2. Feltétlenül muszály magyar sportlóval fedeztetnem, vagy tudtok ajánlani olyan fajtákat amik jó hobbilóként szerepelnek a listán?

3. Nagy hülyeség lenne egy fríz ménnel fedeztetni? Kiváncsi lennék az eredményre, csak azért.


Persze nemhiszem h frízzel befedeztetném, de érdekel milyen ló jönne össze belőlük.

Ötletek?


2010. aug. 17. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Papíros a lovad (mármint van-e származásija)? Mert ha van akkor érdemes fajtabeli papírossal fedeztetni így a csikó is többet ér majd, ha van származásija.

A színt nehéz előre megjósolni, függ mindkét ló felmenői színétől. Pl láttam olyan rendes származási lappal rendelkező szürke kisbérit, aminek a nagyszüleiig az összes felmenője sárga volt.

Frízt nem ugratnék rá.

Mellesleg akkor ajánlom a fedeztetést, ha nem zavar, hogy egy csikó felnevelése 4 éves koráig drágább, mintha "kész" lovat veszel, ráadásul 3-4 évig szinte csak nézegetheted.

2010. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azt hallottam, hogy sárga ló csak úgy születhet, ha mindkét szülője sárga, szóval ha fekete ménnel fedezed, fekete lesz a csikó is.
2010. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak én 12(!) gént tudok felsorolni, amik befolyásolják a szőrszínt. Mennyi az esély? Hülye kérdés, pláne úgy, hogy semmiféle genetikai infóval nem szolgálsz az apáról vagy az anyáról.

2, azzal fedeztetsz, amivel akarsz. De felhívnám rá a figyelmet, hogy a hobbiló, az kb a "sajnáljuk bedarálni" kategória. A legtöbb lónak van valamilyen erőssége, nem éppen a legrosszabbra kellene hajtani (bár ízlések és pofonok).

3, ha kiváncsi vagy, pl lovasok.hu-n vannak félfrízek.

2010. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oké csak egy hirtelen ötlet volt :D amúgy teljes papíros törzskönyves.. nemtom h lett sárga anyja tenyészkanca és pej, az apja is pej, vannak vagy 6an testvérek és ő meg az utolsó csikó lett sárga. nagyszülőkről nemtudok semmit színileg. amúgy meg nem baj h csak "nézni" kell, ami nem igaz, mert már fél éves korában is szoktathatom a vezetést is, a lábát feladja, a csutakolást, stb. És 2,5 éves korában már ismertethetem a szerszámokkal, futószár, 3 éves korában pedig elkezdeném belovagolni. Na mindegy várok még válaszokat! Imádnék egy fekete kiscsikót...
2010. aug. 18. 17:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Frízzel szerintem felesleges csak a tiszta fríz a szép a félvér már kevésé aránytalan szernitem csúnya is..:D Ha fekete lóval fedezteted akk. egyáltalán nem biztos hogy fekete lesz. :D Ha csak hobbiként kéne és csak szeretgetni emg lovagolgatni kell akkor.. bármiyet ráugratnék ami szépen ugruik ajánlom figyelmedbe a pintokat.^^ szinte mind szingaranciás és gynyörűek a csikók.^^
2010. aug. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
imádom a pintót csak sajnos kicsi.. én pedig egy nagydarab állat vagyok (nem vagyok kövér csak jó nagy 175 centi és 14 éves) és az én lovacskám is elég picúr a 158 marmagasságával, szóval mindenképpen csak magas lóval fedeztetem majd. Valószínűleg fekete nóniusszal. Vagy ha találok valami gyönyörű m.s-t.
2010. aug. 19. 19:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy nyárifekete magyar sportlóm lett fedeztetve fekete frízzel, a csikó fekete lett, göndör sörénnyel, viszont kecses,gyors, mint a magyar sportló. Szerintem nem lenne hülyeség. Nekünk nagyon szép csikó lett belőle, tökéletes keveréke a két fajtának.
2010. nov. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok sárga kanxca fekete mén és appaloosa (!)-nak néz ki a csikó. Aranyos meg minden de párduc tarka. Magyar sportló apa és Arab félvér az anya. Nagyot néztünk...
2011. dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!