Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan érdemes csomózott...

Honnan érdemes csomózott kantárt/kötőféket venni?

Figyelt kérdés

Esetleg valaki tudja milyen áron vannak?


Mindenképp rákérdezek de ha valaki tudja akkor annyival előrébb vagyok.


2021. márc. 2. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
SibuGranada cuccai nekem bejöttek
2021. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sibu cuccai nagyon jók, igaz nem olcsó, de minőségi terméket készít. De lovasboltakban is lehet kapni, sőt még a Decathlonba is van 5000ért.
2021. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lovas boltok vagy készítők, de arra figyelj, higy ismert, komoly készítőktől vásárolj. Ha egy lovardai kislány elkezd készíteni akkor tőle inkább ne vegyél, mert nem biztonságosak azok a felszerelések.

Illetve, sokan nem ajánlják a csomózott kantárt (a kötöfék az oké), mert ha valami baj van akkor nem szakad (pl. elrohan a lovad terepen és fennakad valahol) és a kötél meg a zabla oriási károkat tud okozni.

2021. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A csomó ott kötőfék is csak lovaglásea vagy idomításra jó. Ki kötni vele szigorúan tilos, mert ha vergődik a ló a kötél durva sérüléseket okozhat.
2021. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Western lovardába nálunk ez a fajta kötőfék a szokás.


Nem szoktam magára hagyni a lovat, tehát nem fog kárt tenni magában, egyrészt másrészt meg ismeri mi az, hogy engedni.


Terepre nem megyek majd a csomózott kantárba, csak pályán szeretnék "szórakozni" vele.

2021. márc. 3. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is wescoba lovazok, meg sok ismerősöm is. Nem kell hozzá magárahagyni a lovat, hogy baj legyen, elég csak addig elfordulni, míg leteszed a kefét. Gyorsoldó csomó alap vagy a pánik karabíner. Sajnos láttam mit tud okozni egy ilyen kötőfék, egy darabig semmit nem lehetetett rakni a ló fejére, mert úgy lenyúzta.
2021. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!