Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha megcsinalom a csatlakozast...

Ha megcsinalom a csatlakozast a lovammal akkor az mire jo miben segit? Es meddig kovet utana? Ez csak ilyen pillanatnyi dolog?

Figyelt kérdés
2021. márc. 16. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha a mindennapi viselkedésedben nem lát jó "vezérkancának", akkor nem fog sokáig működni, de ez az első lépés a jó kapcsolat kialakításához.
2021. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól csinálod segíti az egész elkövetkezendő munkát, a ló nem akar felülkerekedni rajtad, nem akar majd próbálkozni, megbízik benned és pl átvezetheted egy zacskón, mert tudja amerre a bátor vezére megy arra neki is biztonságos. Saját döntéséből elfogad vezetőjének, ezáltal önként követ, hisz a ménes vezérében feltétel nélkül megbízik. Így ez természetesen egy életre szóló dolog. Viszont ez tényleg csak akkor működik, ha jól csinálod, tényleg megérted a lényegét, ennek működését. Sokan vannak akik borzalmasan csinálják, és többet ártanak, mint amennyit használnak. Én úgy gondolom, hogy ha jól csinálod nem kell többször megcsinálni, mert ha egyszer elfogadott vezérének, nem akar majd felülkerekedni feletted, ezért hülyeség szerintem ezt feladatként felfogni és gyakoroltatni a lóval, hisz pont nem ez a cél, hogy csak látszatra csatlakozzon, mivel azzal nem érjük el a kívánt célt.
2021. márc. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 vagyok: és ez csak akkor marad tartós ha ezen kívül is te maradsz a vezér.
2021. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakrabban kell csinálnod, hogy ez ne csak egy ,, pillanatnyi dolog" legyen. Erre épül a ló bizalma. Követni fog, mert önként fogadott el téged barátjának, vezetőjének, nem pedig erőszakkal erőltette rá. Minél többször csinálod, annál inkább bízni fog benned a lovad.
2021. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem egy feladat, hanem egy kapcsolat kialakítása. Egy nagyon erős kapcsolaté. Ha jól csinálod bízni fog benned. Így örök életre szól. Ha elveszti a bízalmát akkor kell újra csinálni. Ismertem már olyan lovat aki feladatként fogta fel és már pár perc után bejött, de ez nem attól volt, hogy megtörtént a kapcsolódás, hanem, mert úgy értelmezte ezt, mint pl eg vágtabeugratást. A bizalmát ha egyszer elnyered azt nem ezzel kell erősíteni, hanem hétköznapi dolgokkal.
2021. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!