Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ínvédő vagy fásli?

Ínvédő vagy fásli?

Figyelt kérdés

Van egy idősebb póni akit lovagolok és hát eléggé rozoga már szegény. (nics rossz állapotba de érezni, hogy nem fiatal már, ettől függetlenül jó kedvel "dolgozik")


Tehát nálunk nagyon mély a homok és sok fiatalabb lovon is használunk neoprén ínvédőt (gyorsfáslinak is hívják). Viszont nekem is és a lovardának is ilyen giga nagy méretűek vannak, amik szegényen lógnak és több kárt okoznak mint hasznot.

Tehát szeretnék venni neki valamit.


Fáslira is gondoltam mert az tartaná a lábait. Viszont a napokban hallottam, hogy vagy az elejét vagy a hátulját veri. Na de ezt a fásli nem védi.

Mivel nem az én lovam, nem szeretnék nagy összegeket rákölteni ezért egy nagyon olcsó használt lábvédőt keresnék neki. Remélem megéri vagy szabad használtan ilyet venni.


Mit javasoltok? Milyen lábvédési eszközt ajánlotok és miért?


2021. márc. 28. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Mindenféleképpen orvosolni kéne ezt a mély talaj problémát, mert ez tényleg komoly gond. A fáslizás jobban véd ilyen ellen egyébként, de jó talajt -szerintem te is tudod- nem helyettesíti a fásli.
2021. márc. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A talajjal nincs gond csak mélyebb kicsit, mert western lovarda és bizonyos manőverekhez muszáj a kicsit mélyebb homok.

Tehát ezzel nem fogok tudni én mit kezdeni, ha ez kell akkor ez kell.

Viszont mivel idősebb paci, kicsit már nyeszlett lábakkal, instabil is és szeretném ha a gyagyáskodásaikor is védve legyen mert gondol egyet a drága azt kilő mint egy golyó és nehogy meghúzza magát.

2021. márc. 28. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. HA a hátulját veri, akkor az elejére fásli, hátuljára bokavédő. Amúgy ha a mellső lábait veri össze, azt az ínvédő sem védi sokkaé jobban, viszont a fásli jól megtartja az inakat, és az első lábaknál ennél nagyobb szükség van mint a hátulsóknál.
2021. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, ez is megfordult a fejemben, hogy elöl fásli, hátul bokavédő. Majd meglesem hol csámpáska.


Szegény elég csövesen fog kinézni, de az egészségért mindent. :)

2021. márc. 28. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsfásliból létezik póni méret is. Lehet az is jó.
2021. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze, csak használtban nem hiszem hogy találok, mert nagyon kevesen használnak gyorsfáslit.

Újonnan meg elég szép ára van.

2021. márc. 29. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!