Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megbíztok a lovatokban?

Megbíztok a lovatokban?

Figyelt kérdés

Egy edzőtől hallottam egyszer, hogy "soha nem bízhatunk meg 1 lóban sem". Valamilyen szinten szerintem igaza lehet, mert hát a ló megijedhet bármitől, lehet épp bunkó kedve vagy túl vidám, meg mindig ott van az, hogy "mi van ha épp.." stb. Úgy gondolom, hogy attól függetlenül viszont ha ki tudsz alakítani egy olyan kapcsolatot a lóval, már semmi sem okozhat meglepetést, és tudsz benne bízni..

Ti mit gondoltok erről?



2021. márc. 29. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én abban hiszek, ha a bizalom kialakul, a ló személyisége a te személyiséged lesz. Ha te félsz ő is, ha te sem ő sem. Amúgy is ezt megérzik, hogyan érzed magad rajta, aztán ha olyan kedve van arra megy amerre akar.


Azért ott kell lenni valamennyire fejben, de alapvetően ha a te lovad és jól bánsz vele, szerintem semmi oka ellenszegülni neked.

2021. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

A lovak egymásban is bíznak, így az emberben is megtudnak bízni.


Én bízok a lovaimban, ha csúszok az oldalán vagy valami miatt nem úgy ülök rajtuk akkor azonnal megállnak, nehogy leessek. Figyelnek rám. Tehát valami féle bizalom csak van köztünk.

De ha megijed akkor egyik pacim szalad hozzám, a másik viszont elmenekül és ott hagy. Vele még nincs meg az a kapcsolatom.


De barátnőm lova is ilyen, annyira bízik benne a ló, hogy szinte bármit megenged neki illetve ha történik valami ijesztő, akkor csak megrezzen mert a gazdája nem ilyedt meg. Viszont ha ő is megijed akkor a ló is.

2021. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját véleményem: Ha kialakítasz kapcsolatot az adott lóval és elértek egy bizonyos szintre akkor meg lehet bízni bármelyik lóban (kivéve amelyiknek idegrendszeri gondjai vannak nyilván). Itt most nem arra gondolok, hogy tömöd jutalomfalattal és akkor majd követni fog jujdejó. Hanem például: te minden helyzetben nyugodt maradsz és egy idő után a ló rájön, hogy ha te nem pánikolsz akkor neki sem kell. Ezáltal nem fog ijedezni minden második árnyéktól, hanem bízik a te ítélőképességedben, hogy mitől kell félni és mitől nem. Ezáltal kialakul a kölcsönös bizalom, vagy ki minek szeretné nevezni.


Viszont (!) van igazság abban, amit az edződtől hallottál. A ló menekülő állat, bármikor megtörténhet, hogy halálra rémül és nem törődik veled. De ettől még szabad bennük bízni, nem kell 3 lépes távolságot tartani tőlük, csak mindig ott kell lenni fejben és tudni, hogy bármi megtörténhet. A kobak egy nagyon jó példa erre. Sokan hangoztatják, hogy azért nem hordanak, mert a lovuk bombabiztos, megbíznak benne, sose ugrik meg. Ezzel szemben rengetegen hordanak kobakot. Ez nem jelenti azt, hogy ők nem bíznak a lovukban vagy hogy az ő lovuk idegbeteg, hanem azt jelenti hogy szem előtt tartják, hogy bármi megtörténhet és semmibe nem kerül, ha felkészülsz egy esetleges balesetre azzal, ha felveszed a kobakot.

2021. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én bízok a lovamban, hiába egy tényleg nagyon ijedős arab kanca... bizalom nélkül nem ülök lóra. (És ez a bizalom nyilván nem azt jelenti, hogy akkor most dobjuk el a szárat és menjen, nyilván odafigyelek rá)
2021. márc. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizalom nélkül nincs bizalom. Ha nem bízom a lovamban, akkor hogyan és mire föl várhatom el tőle, hogy megbízzon bennem?! Az embernek, mint vezetőnek kell kezdeményezőnek lennie.

Balesetek mindig lehetnek, de az a bizalomtól független (nem azért fog elütni minket a villamos, mert bíztam, vagy nem bíztam a lovamban).

2021. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ewsf ***** válasza:
100%
Egyetértek az 1-essel! Bizalom nélkül káosz a lovaglás...meg úgy minden...
2021. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben megbízom az idősebb lovamban, de mindig odafigyelek, mert bármi történhet, a csikómban kevésbé, nem régóta ismerem, és elég szeszélyes jellem, de már vele is kezd kialakulni, de ettől függetlenül mindig ott vagyok én is az adott pillanatban.
2021. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!