Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Több napos túrákhoz milyen...

Több napos túrákhoz milyen nyerget ajánlanátok egy cápa marú lóra?

Figyelt kérdés
Konkrét típusokra lennék kíváncsi. Van egy univerzális nyergem de azzal nem merek elindulni 4 hétre. Árban maximum 300.000-ig tudok kiadni az új nyeregre.
2021. ápr. 7. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha rendszeresen szeretnél ilyen túrákra menni, lehet érdemes lenne egy túra nyerget beszerezned. Viszont akármilyet veszel nagyon fontos hogy passzoljon a lóra, és könnyítsd az ülésed amikor tudod, ne maradj ülve a nyeregben. Ha mégis nagyobb terhelésnek lenne a ló háta kitéve akkor egy nyeregemelőt (ami ütéscsillapító, de nem szűkíti a markamrát) érdemes lenne használnod.
2021. ápr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok. Ha ezt elolvasod, még segíthet:

[link]

2021. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyerged passzol a lóra akkor nem lesz gond. Viszont ha rendszeresen akarsz járni akkor tényleg jobban jártok egy túranyereggel.

Ugyan konkrét típus kértél, de azt így nem tudnék mondani. Viszont elgondolkoznék a western nyergekben, hiszen azok kimondottan erre lettek kifejlesztve. Gondolom angolban lovagolsz, de egyikőtök sem fog belehalni, ha egy-egy túrára nem angol nyeregben mentek. Úgysem fogtok komolyabb díjlovas feladatokat csinálni vagy 1,30-at ugrani az erdőben, amiben akadályozna a western nyereg.


A másik pedig a Sommer márka, amit ajánlanék. Rengeteg féle nyergük van és van Magyarországon “képviselőjük” is, aki a lovadra alakítja az adott nyerget és ajánl számotokra megfelelő típust, stb. Ramona Koen a hölgy neve.


Szakember nélkül viszont nem vennék a helyedben új nyerget. Ha mégsem jó a lóra és a túra közepén derül ki és végig kell lovagolnod benne az egészet, az nagyon nem tenne jót a lónak. Sokkal biztosabb akkor, ha a mostani nyerget viszed, ami tuti hogy jó rá.


A DP nyergek is jók lehetnek még, mert bizonyos típusaik lóra alakíthatóak. Bár ahhoz, hogy jól be tudd állítani, tisztában kell lenned vele, hogy hogyan mikor fekszik jól a ló hátán és mikor nem.

2021. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok!

Igazat adok a hármasnak :) annyival egészíteném csak ki, hogy jó a western nyereg, viszont túranyeregben (nekem személy szerint tuti, másoknak eltérő lehet) könnyebb könnyíteni, és ugye nem mindegyik western nyereg, de mindegyik túra nyereg ki van párnázva. Ezért javasoltam inkább ezt mint a westernt. Azon kívül, ha angolos a kérdező, túranyereggel szinte ugyanúgy kell nyergelni, westernnel picit másabb a helyzet, és sokszor egy western nyereg nehezebb, de vannak könnyebb változatok.

2021. ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én többféle opciót kipróbálnék. Vagy egy magas marra készült wescot, esetleg lovadra készített/alakított túranyereg, de a Podiumnak is van bőr távlovas nyerge ami jó lehet, sőt én a Cseppentő-félét is számításba venném. Azért 4 hét elég hosszú, neked és a lovadnak is kényelmesnek kell lennie. Esetleg keresd meg Homor Zsófit (Nem elég a vágta) Facebookon, ő több 1000 km-t lovagolt a világ minden táján, ha valakinek van tapasztalat hosszútávú lovaglásban akkor az ő.
2021. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!