Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vam szabvány arra, hogy egy...

Vam szabvány arra, hogy egy lónak mekkora hely kell?

Figyelt kérdés

Mármint hogy mekkora helyet kell biztosítani egy ló számára, nem a boxra gondolok, hanem a legelőn, van egy pontos meghatározás, hogy 1 lónak x nm? Illetve a legelőn annyi ló lehet egy legelőn, amekkora a megszabott helyigény? Pl ha 1000 nm/ló akkor egy 2000 nm-es területen csak 2 ló lehet egyszerre?

Arra van szabály, hogy otthon hány lovat lehet tartani? Ha van helyem, időm, pénzem 10 lóhoz és az övezet is olyan hogy lehet állatot tartani akkor tarthat az ember 10 lovat?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



#helyigény #Lótartas
2021. ápr. 14. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát méterre pontosan nem tudom de úgy kb 4-5négyzetmeter egy lónak kell de inkább több
2021. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
4-5 m² az lóf@sz. Még boxnak is kicsi, nem hogy egész nap egy ekkora helyen legyen. Nálunk nem legelőn vannak, szénát kapnak és körülbelül 2-300 m² két lónak, de muszáj rendszeresen mozgatni őket, mert egyébként nem nagy hely ez nekik. Én is úgy hallottam, hogy 1000 m² legelő tart el egy lovat, tehát ahány ló, annyival szorzod.
2021. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha 2000 nm-en 2-nél több ló van, akkor az már nem jó? Vagy lehet, ha mellette szénát is kapnak?
2021. ápr. 15. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Önmagában a legelő nem tartaná el őket, főleg télen, de szénával teljesen jó.
2021. ápr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

És arra van valami korlátozás, hogy hány lovat tarthat egy ember?

2021. ápr. 15. 15:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom
2021. ápr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ideális esetben fél hektáron elvan 2-3 ló. Nálunk a nagy lovaspálya 60x40m-es vagyis 2400 nm szellőzni jó, de legelőnek kicsi. Persze sajnos rengeteg ló éli le ekkora vagy ennél kisebb földes karámban az életét szénát rágva, de ez nem túl ideális.
2021. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!