Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen szinten vagyok?

Milyen szinten vagyok?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen szintre "sorolnátok" engem. (Lépés, ügetés megy) már vágtázok, kikönnyítve is szoktunk, egy 5 éves lovon lovagolok(nem én lovagolom/lovagoltam be) lovardai alakzatokat is tudom, vágtába alakzatok közül nagykör, féllovarda.

Rudazós feladatokat szoktunk csinálni, néha vágtában is, három rudat egymás mellett át kell "ugrani". Fel, le nyergelni, kantározni tudok, néha megyünk terepre. szerintem leírtam mindent de kérdezhettek még mert lehet valamit kihagytam.



2021. máj. 10. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Egyértelműen kezdo
2021. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. Látni kellene élőben is. Ha nem esel le a lóról, akkor nagy baj nem lehet, de láttam már olyat, hogy tízen éves tapasztalattal a háta mögött egy normális ülést nem bírt bemutatni az illető.
2021. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyszer sem estem, a ló többször is elvágtázott alattam mert megilyedt vagy bakolt, de mindíg rajta maradtam
2021. máj. 10. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem te nemrég léptél be a haladó szintre, nem mondanálak már kezdőnek semmikepp
2021. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Lovardai tudás szempontjából én is nagyjából ezen a szinten vagyok, viszont terepre járunk, ezért van tapasztalatom (helyre tudom rakni a lovat, irányítom és meg tudom állítani, bakolást kiülöm...). Én nagyjából közép haladó szinten vagyok, szóval szerintem te is.
2021. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Felénk ez amolyan kishaladó szint, elkóricálsz a lovon, mondjuk jó lenne látni hogyan lovagolsz, hogy megy alattad a ló. Attól hogy fent maradsz, ha bakol, még lehet rossz az ülésed. Ez saját tapasztalatból mondom, mert régen brutál székülésem volt, de bármilyen sárkányon is fent maradtam. Haladó akkor leszel, amikor már tudatosan lovagolsz, szárra tudod lovagolni a lovat, ismered az alap hosszhajlításokat, tudod, hogy melyik feladatnak mi a célja és alkalmazod is őket. Amikor már nem kell "rád dolgoznia" az edzőnek.
2021. máj. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
A kezdőnél azért jobb szinten, de például ha idomítani alapszinten nem tudsz, ugratni meg nem ugrasz 100 centit akkor azért haladónak nem mondanálak
2021. máj. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!