Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen a versenyvilág?

Milyen a versenyvilág?

Figyelt kérdés
Elsősorban díjugratésra gondolok. Az érdekelne, hogy mennyire bonyolult versenyekre járni, leginkább kisebb versenyekre gondolok, kell e rev, milyen költségekkel kell számolni, hogy oldjátok meg ha mondjuk 2-3 napos verseny van(hol alszotok) milyen lovatok van hány centin versenyeztek, hányszor eddzetek egy héten, hány évesek vagytok, a versenyeken milyen díjjakat lehet kapni, megéri e versenyezni, vagy nagyon sok pénzt elvisz stb... Ne írjatok rosszakat, egyáltalán nem vagyok benne a versenyvilágba de lehet majd később szeretnék versenyezni.

2021. máj. 22. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyi lóval versenyzel. Saját ló-e? Vagy egyesület lova. Ha saját ló, a ló ára. Ha csak eggyel, kell először is egy trailer, amit kb. 1 millió 700 ezertől a 4 millió 600 ezerig is találsz, használtan láttam 870 ezer forintért is, de az hintószállítós lószállító. A trailer-t vagy bérled, vagy megveszed, szóval változó az ára, de azért ha szereted a lovad, akkor nem egy ócska fapados trailert veszel a lovadnak, kell hozzá egy autó, tippem szerint egy terepjáró ideállis egy lószállítóhoz, a trabant ide kevés, benzin költség, a trailerhez nem tudom kell-e külön kategóriás jogsi, a B-kategória mellett.


A versenyzés megelőző költségei az edző, ez is piackutatás, hogy csekkolod az összes edzőt, elolvasod a véleményeket, megnézel egy-két edzést, utána kipróbálsz egy-két edzést, és amelyik a legjobb ahhoz mész, aki felkészít titeket a rajtengedély vizsgára, utána a versenyekre. Egy lovakhoz értő szakember aki a takarmányozást segíti, hogy versenylóként milyen szükségletei vannak a lónak, hogy jó kondiban legyen, kell takarmány, vitaminok, víz, lábvédelmi krémek, felszerelés,istálló, istálló eszközök, legelő, karám, tehát egy nagy telek, ruházat, állatorvos folyamatos csekkolása, oltások, lóútlevél, rajtszám- ezeket lóvételkor jó ha csekkolod, hogy van-e származási lapja, lóútlevele, rajtszáma. Nevezési díj, tagsági díj, tippem szerint van tagsági díj is a díjugrató szövetségnél.


Egy verseny tervezet előre egy évbe, hogy milyen versenyeken szeretnél indulni, hogy mennyi felkészülést, edzést igényel, ennek mérten a versenyedző bére.


Szóval ezt lehetne folytatni, de első körben ezek alapján kéne kezdened. Árak csekkolása. Ne haragudj, de nem tudom mi mennyi soha nem versenyeztem még,bár majd később én is szeretnék, de én nem díjugratásban, ezeknek neked kell utánanézned. Az sem mindegy milyen kategóriában indulsz, de pl. a Díjugrató szövetség oldalán szerintem találsz infót.

2021. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kisebb verseny alatt mit értesz? Az szlv-ken nem kell REV, oda általában a lovardák mennek 2-4 lóval és egy lóval többen is indulnak. Költsége alacsony, egy verseny nap 10-15 ezerbe jön ki.

Hivatalos versenyeknél, pl egy regionális ott már általában saját lóval indulnak, nevezési díj, startdíj, boksz díj, szállítási költség, edződ díja... ott egy napra simán kifizetsz 20-40 ezer Ft-ot és az se biztos, hogy a pályán végigérsz.

Felkészülésben kell egy edző, ha pl heti 3x lovagolsz vele, akkor ezért sz szép költség tud lenni, pl ha heti 5x lovagolsz, akkor pl van 2 ugró és 1 idomító edzővel, a többi magadnak oldod meg, akkor az 1 hónapban akár 50-70 ezer Ft is lehet pluszban a bértartási díjon felül, szóval a versenyzés nem olcsó dolog. Ráadásul egy olyan ló, amivel egy regionálison is labdába tudsz rúgni legalább 1,5-2 millió.

Díjazás általában első 3nak kupa, első 6 helyen szalag, vannak pénzdíjas versenyek is, ahol a dobogósok pénzjutalmat kapnak, esetleg ha van sponzor a verseny mögött, akkor az adhat plusz tárgynyereményt a helyezetteknek.


A belépő szabadidő lovas szinten elé heti 2-3 edzés is, nem szükséges saját ló, arra tökéletes, hogy az ember belekóstoljon ebbe a világba, de REV köteles versenyek világában már nagyobb kiadások vannak és sokszor annak is örül az ember, ha egy hibatlannal az első 10be bekerül.

2021. máj. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!