Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt hogyan kellett volna...

Ezt hogyan kellett volna kezeljem?

Figyelt kérdés

Vagta utan, leleptettem a lovat ekozben egy uj lovardai lo is volt a palyan, elkezdett vagtazni az uj lo. erre az enyem bakolt egyet en meg leestem. a lo akit lovagoltam elkezdte kergetni a masik lovat aki csodor volt , enyem kanca (soha ilyet nem csinalt es csak igy ketten voltunk lovasok a palyan).

Hogyan kellett volna lereagaljam illetve legkozelebb hogy legyek elovigyazatossabb? Leserultem egy ideig nem tudok menni, viszont utanna mindenkepp mennek csak felek.



2021. júl. 7. 01:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább úgy, hogy ott kell legyen az edző pályán, mert egy ilyen szituációt szakember nélkül megoldani, látatlanban ráadásul elég nehéz
2021. júl. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok.arra akartam utalni, hogy ne lovagoljam szakember felügyelete nélkül. Ha ott volt és nem segített semmit az ügyön, akkor válts helyet.
2021. júl. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet hogy sárlott a ló amin ültél? Vagy van valami konfliktusa ennek a két lónak. A lovak között is szokott ilyen lenni.
2021. júl. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

De amugy teljesen egyet értek 1-es, 2-es válaszával?


Neked ugye nem lett komoly bajod? Orvos látott?


3-as vagyok.

2021. júl. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Kerd meg az edzod hogy adjin tanacsot hogy ilyen helyzetbe hogy tudsz lovon maradni vagy hogy tudsz jól esni. De ahogy 1-es írta legyen ott az edződ mikot lovagolsz. Illetve ne adjanak olyan lovat lovaglashoz ami epp sarlik vagy ne engedjenek ket lovat egy palyara amik nrm birjak egymast vagy az egyik a masikat. Ezt a lovardanak is tudnia kene plane mivelhogy ok ismerik a lovaikat vagy a bertartasban levo lovakat.
2021. júl. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
* adjon tanacsot
2021. júl. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
* mikor
2021. júl. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Mennyire volt közel a másik a ló?

Hosszú száron léptetted amikor bejött?


Ha új ló van mindig nagy távolság és rövidek a szárak. Figyeled a reakcióját.

Szerintem már rég megfeszült alattad csak észre se vetted, pedig ilyenkor nagyon kell figyelni. Főleg ha tudod, hogy a másik ló ivaros és ellenkező nemű.

És ha már feszül a lovad máár akkor feladatot adsz neki és eléred, hogy rád figyeljen.

2021. júl. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Bent volt az edző a pályán, de 3 pillanat alatt történt az egész.

Orvos látott igen, zúzódásaim lettek csak.

2021. júl. 7. 12:33
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Amikor számodra, idegen ló jön a pályára, akkor alap dolog, hogy összeszeded amin ülsz és minden jelre figyelsz. Főleg ha a másik ló ellenkező nemű, ivaros állat.

Leléptetni nem csak csatnál fogott száron lehet. Szóval itt te hibáztál, nem voltál elég körültekintő, ilyenkor mindenre fel kell készülni. Persze megint más, ha ezek a lovak már ismerik egymást, de akkor is oda kell figyelni, a távolságot meg kell tartani.

2021. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!