Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hova tudom bejelenteni a nem...

Kovacs Fruzsi 27 kérdése:

Hova tudom bejelenteni a nem megfefelo tartasban levo allat gazadajat? Akik nem 1 honap mulva intezkednek.

Figyelt kérdés

Az lenne a kerdesem hogy a szomszedunkban van 3 lo.

Minden nap nezzunk szegenyek szenvedeset,

Hiaba szoltunk nekik de csak rohognek hogy jo itt nekik (van meg 4ingatlanuk az utcaban ahol boven elferne)

Mar annyira elfajult a helyzet hogy a keritest is szet szedtek, ezaltal a mi teruletunket rongaljak

Sajnos minden nap megkeserit minket a budosseg, legy,

Es meg a lovakhoz vagy 150 baranyt,es baromfit is turnunk kell.



#lótartás #Nem megfelelo tartasa
2021. júl. 13. 18:27
1 2
 1/19 Hjshsuebsnjs válasza:
91%

Állatvédő szervezettel léptem kapcsolatba, hasonló kérdéssel (ott kutyáról volt szó).

"a helyi jegyzőnél lehet ilyen esetben bejelentést tenni. Alapvetően az a baj, hogy ha nem extrémen sovány, vagy beteg, em ütközik jogszabályba a tartása, akkor ő sem tud mit tenni :( Mi sem vagyunk hatósági szerv, így mi sem vagyunk jogosultak ilyenre sajnos

A legjárhatóbb út az lenne, ha önként lemondana róla és hagyná, hogy új gazdija legyen."

2021. júl. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Márpedig a nagyüzemi állattartók mellett a hobbitartók is kötelesek tenni a zaj -és szagártalom ellen. A jegyzői hivatal hatásköre ez és el is rendelhetik tömör kerítés telepíttetését, valamint állategészségügyi ellenőrzést (pl rendszeres takarítás). Ezt vagy saját maguk végzik, vagy felkérik az illetékes hivatalt.

A legrosszabb csak legyinteni és nem tenni semmit.

Ja és hanyagold a névtelen online feljelentést, ezt személyesen kell intézni illetékkötelesen, de ki is fognak menni intézkedni.

Hogy jogos -e vagy sem, ott kiderül.

2021. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A jegyzovel mar beszeltunk, de o bizonyitekot ker.. stb.

Es csak utana tud intezkedni, helyszini szemle, ilyesmi.Sajnos o nem fog tenni semmit mert a szomszednak penze es hatalma van.. mi meg csak vagyunk, senki nem halgat rank.

A lovak ugy nincsenek lefogyva meg., de koszosak,patai, es mindenuk, be vannak zarva a kertbe, nem legelnek.. Ez nem hinnem hogy szabalyos, es meg normalis alvo hely nincs nekik kialakitva. En nem erzem ugy hogy nekunk kene koltozni csak azert mert nem tudjak a helyes allattartas szabalyat.

2021. júl. 13. 21:44
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem nevtelenul akarunk intezkedni, hanem mar vegre megoldast, mert nem erzem azt hogy nekem kotelessegem elturni hogy ha kinnt vagyok az udvaron, es a lo meg oda csinal pl mikor eszem..

Es nem is beszelve a ferzozesekrol amit terjeszthetnek.

A macskank folyamatosan hozza toluk a patkanyt, es az egeret..

2021. júl. 13. 21:48
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

Őszinte leszek, ha én lennék a helyedben, akkor már felhúzattam volna 3 méteres trapézlemez kerítést a telek hosszában és ültettem volna elé leyland ciprusokat, hogy szép sövényfallá nőjön pár év alatt.

Nyilván az állattartás az élet része arrafelé, tehát nem lehet és nem is szabad tiltani. Vannak szabályok, csak betartatni nehéz, mindig a szabálysértő lesz előnyben. Márpedig ha a jegyző és a felettes szerve (megyei közigazgatási hivatal) nem találnak szabálytalanságot, akkor ennyi volt. Az állatokkal kapcsolatos viták esetén nagyon nehéz érvényt szerezni az igazunknak, még ha jogos is a panasz.

A károkat pedig polgári peres eljárásban lehet kifizettetni, ami megint csak egy lassú, költséges és kétséges kimenetelű folyamat. Üdv a bürokráciában.

Ezt még olvasd el hozzá, témába vág:

[link]

2021. júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen aki valaszolt.

sajnos ezek dolgok mar nem uj dolgok, regebben is voltak vitaink, de az a baranyok miatt mert a kertunk ahogy be lett vetve ra kuldtek oket igy a vetemenynek annyi.

Ezt persze jelentettuk az akkori jegyzonek, de nem tett semmit.. meg a polgarmester sem.

Ezert kerdeztem hogy milyen allatved szerveknel lehet ezt bejelenteni.

2021. júl. 14. 11:46
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy küldték rá a bárányokat, ha van kerítés?
2021. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mi is gondolkoztunk mar azon hogy amit irtal utolso hogy huzunk fel lemezt vagy ilyesmi, de sajnos arra nincs penzunk, mert nagyon sokba lenne..

Igy csak veszekednunk kell egy alkoholista emberrel,a ki nem erti az allattartas szabalyait.

2021. júl. 14. 12:00
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hatósági állatorvosi próbáljátok.
2021. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még a NÉBIH foglalkozik állattartó helyekkel, náluk lehet bejelentést tenni. Viszont ott is kell bizonyíték. Pl hogy az állatok rongálták meg a kerítést, nincs fedett helyük. Mellesleg a telekhatáron lévő kerítés mindkettőtöknek dolga.
2021. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!