Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kólika vagy milehett?

Nmnmnm kérdése:

Kólika vagy milehett?

Figyelt kérdés

Ma edzésen lefeküdt allatam a ló. Nagyon meg vagyok ilyedve hogy kólikázik meg rúgta hasát értem hogy nyár van meg meleg de nem volt anyi bogár szerintem hogy enyiszer rugja a hasát holnap is megyek lovagolni csak azért izgulok. Tudom láthatlanban nem lehett semit mondani.

Helyesírási hibákért elnézést kérek.



2021. júl. 22. 21:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt hozá teszem hogy néha csinál olyan dolgokat amiket nem szokott.
2021. júl. 22. 21:41
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Az is lehet, hogy megizzadt, és viszketett a bőre, hemperegni akart, alattam is volt ilyen amikor annó kezdő-haladó voltam. Nem szabad neki hagyni. És lehet egy bogár is, ha csípi a bögöly rossz helyen, akkor rúgdalja magát ahogy tudja, hogy leszedje.
2021. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kólika. Inkább amit az egyes ír, hogy pl hemperegni akart az izzadságtól. Láttam már pár kólikás lovat sajnos, egyik sem rúgta a hasát. Ez egyértelműen bogarat/böglyöt hajtott.
2021. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Edzőm is ezt mondta.
2021. júl. 23. 08:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt kólikás ló, felkelni nem akart semmi áron sem. Szerintem sem kólikás. Általában megesik ha sokat edzenek vele, vagy esetleg ha mész vele folyóba, stb.
2021. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nem val a lóra hogy lefekügyön de a másik edzőm mondta hogy néha fáj a hasa a ló nak de azóta semi baja.
2021. júl. 25. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából attól is fájhat, hogy nemkívanatos ételekkel tömitek. Például jön egy kislány, ad neki kockacukrot. Ez csak egy példa, bármit adhatna neki, amit amúgy korlátozva vagy egyáltalán nem kellene.
2021. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!