Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen kislovat ajánlotok...

Milyen kislovat ajánlotok első lónak?

Figyelt kérdés

Kislovat szeretnénk venni max 155 cm magasat.

Olyat szeretnék ami:

-kedves

-jól ugratható

-szelíd

+ olyat szeretnénk ami remélhetőleg nem haladja meg az 1.000.000-t

Tudnátok küldeni linkeket vagy ajánlani fajtákat? Előre is köszönöm!



2021. szept. 12. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Igazából ez nem csak a fajtátol függ. De azért megpróbálok segíteni.

Fjord

Haflingi

Wels póni

Hucul


Én a lovasok.hu oldalt ajánlom mert ott betudod állítani a ló életkorát, árát stb....

2021. szept. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
te vagy az a lómániás 14 éves kislány?...honnan lett hirtelen 1 milliód?
2021. szept. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2 nem nem én vagyok az a pénzügyeket pedig légyszi bízd ránk
2021. szept. 12. 20:21
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
hány éves vagy ha szabad kérdezni? :)
2021. szept. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok tavasszal leszek 17 és ha kérdeznéd hogy akkor miért nem nagylovat választok akkor arra az a válasz hogy azért mert kisebb koromban is jobban szerettem a kislovakat mint a nagyokat.:)
2021. szept. 12. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Tessék.!

[link]

Testhez álló.

2021. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

"Olyat szeretnék ami:

-kedves

-jól ugratható

-szelíd"


Ne haragudj, de ilyen követelményekkel, kb bármit rátok lehetne sózni. Hol tartanád a lovat? Van edződ? Nálam inkább azok lennének a szempontok, hogy jól belovagolt legyen, viszonylag fiatal, de érett 8-10 éves, jó eü állapot, ne legyen semmi baja és ne legyen a múltba se olyan sérülése, ami befolyásolhatja a célokat. Legyen papírja, főleg, ha versenyezni szeretnél, de még egy mezei lovastalálkozóra is a beugró egy lóútlevél.

Egy kész ló, ami ugrik millió körül van, persze ki lehet fogni olcsóbban is.

Megnézni mindenképp szakemberrel, megvásárolni adás-vételi szerződéssel. azért is kérdeztem, hogy van-e edződ, mert vehettek még egy gyengébb képességű lovat és ha olyan a tudásod, akkor fel lehet húzni egy jobb szintre, de ha nincs mögötte kellő tudás és szakmai segítség, akkor inkább ne ezt az utat járd (ilyen esetben a lovardai bértartás az alap, akkor is, ha nem tudsz önállóan lovat képezni).

Amúgy Lovasok.hu-n van csomó ló, meg Facebookon is van egy halom eladó lovas csoport, írd le mit keresel, milyen környéken, milyen árban, milyen követelményekkel és a kupeceket messzire kerülném.

2021. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Már meg ne haragudj, de nem tűnsz 16 évesnek, max 14-nek. Az oké, hogy vannak elvárásaid, de ha jó lovat akarsz venni, akkor ott bele kell nyúlni a zsebbe rendesen😀 1 milla alatt nem találsz olyan lovat, amely díjugrató szakágra van erősen kiképezve, maximum olyat, akivel egy rev-et tudsz letenni, vagy hobbiugró, hobbi versenyre valóak. Ha komolyak a szándékaid, ezeket most felejtsd el, anyádék vegyenek neked rendes lovat ha kikönyörögted, mert már előre látom, hogy vesztek egy lovat mondjuk 600k-ért, de hamar kinövöd a marmagasság miatt, a képzése és képessége sem lesz elég, aztán mehet a levesbe.
2021. szept. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Én nem ajánlok kislovat ilyen korban már. Nekünk is volt, de egyszerűen kinőttük a lovat az évek alatt. Milyen magas vagy?
2021. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

9-es miért ne lovagolhatna kislovat? Én is gyűrök egy sport haflingit, épp hogy 150 magas én 170 vagyok és 30 éves. Teljesen jól működik minden.

Nem írta a kérdező, hogy milyen szintre kell, csak hogy ugorjon. Mondjuk árban tényleg nem mindegy, hogy milyen szintre felkészített lovat szeretne, ami REV-en elmegy az tényleg ott van millió körül, otthoni 60-80 centis ugri-bugrira meg 600-800 körül is ki lehet fogni.

mondjuk nem árt érrteni is a lóhoz, mert elvárás, mint kedves.... hát... láttam kedves lovat, csak épp a gazdája nem tudott a lóval dolgozni, elkapatta, aztán a kedves, szelíd lovacska rákapott, elkezdett sunyítani, ellenkezni a munka ellen, meg ilyenek. Szóval a kedves, szelíd lovacska csak addig az amíg rá nem jön, hogy át tudja venni a vezető szerepet és elkezd bunkózni.

2021. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!