Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terhesen lovaglás?

Terhesen lovaglás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy éve lovagoltam utoljára, nagyon hiányzik. Megszűnt a közelünkben midnen lehetőség. Egy jó barátnőm talált egy lovardát nem messze tőlünk, kérdezte, hogy mennék-e vele pénteken.

Még nem tudom, hogy terhes vagyok-e. Pont 1 hét múlva tudna kiderülni.

Szerintetek menjek, vagy ne menjek? Mert az se biztos, hogy terhes vagyok. De ha igen, az árthat a magzatnak?


2021. szept. 20. 15:28
1 2
 1/12 anonim válasza:
75%
Szerintem menj biztosra, várd ki az eredményt, addig ne lovagolj.
2021. szept. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Attól nem fogsz elvetélni, hogy elmész lovagolni.

Ha valami gáz van a babával (fejlődési rendellenesség, kromoszóma gond) akkor történik általában vetélés.

2021. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem szabad ennyire rafeszulni a temara, kiveve, ha volt mar valamilyen korelozmeny, pl veteles vagy lombikos vagy, stb.

Menj nyugodtan, meg csak pozitiv teszted sincs.

2021. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm. :)

Ha esetleg negatív leszek, akkor nem a lovaglás miatt?

(már régen voltam és ha meg már nagy lesz a hasam, akkor azért nem lesz alkalmam, így ezt a kis időt kihasználnám)

2021. szept. 20. 18:06
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Van aki 8 hónapos terhesen is lovagol.

Végig lovagolt pocakkal is. A babának semmi baja.

2021. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, de egy kis lovaglás nem fog gondot okozni, ha egyébként minden oké veled, meg a terhességgel.

Nyilván ne most akarj ugrani tanulni, meg csikókat belovagolni, de egy laza edzés nem a világ vége.

2021. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj nyugodtan! Amúgy terhesen nem jó ötlet a lovaglás, de ebben a fázisban még nyugodtan. Én egy rázós lovazás után 1 nappal teszteltem pozitívat (és már gimis).

Viszont ha pozitív lesz, akkor hanyagold inkább egy 9 hónapot.

Nem azért, mert maga a lovaglás árthat, de bármikor lehet valami, egy olyan törés pl amihez kéne gyógyszer, ami meg már nem szerencsés. Persze mindenki maga dönt, de 9 hónapot ki lehet bírni.

2021. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel van egy lovardánk ezért "muszály' volt lovagolnom. A 38.hetig egy héten kb 5x mentem lovagolni. A babának semmi baja nem lett
2021. szept. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8 as vagyok. Azt kihagytam hogy nyílván nem durva eddzésekre kell gondolni. Lépés, ügetés. Vágta néha de inkább futószáron. Max 70cm -ig ugrattam akkor.
2021. szept. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as, nyilván lehet ésszel, és atombiztos lovon, az jó. Nagyon kis esélye van bármi balesetnek, tudom, hogy pl közlekedni veszélyesebb, de azért egy mezei bérlovas más eset sztem. Mindenki maga dönt :-)
2021. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!