Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Parelli, természetes lovaglás...

Parelli, természetes lovaglás vagy hagyományos?

Figyelt kérdés

A parellisek szerint a klasszikus lovaglás az kínzás.

A zabla az fáj a lónak és negyed óránál nem szabad többet ülni rajta.

Én ezzel nem teljesen értek egyet.

Szeretnék hosszú véleményeket/ érveket kérni, hogy miért jobb a parelli vagy miért jobb a klasszikus



2021. szept. 26. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Kinek kell egy idegen test a képében, amit más élőlény vezérel?

Ugyanakkor a jó lovasnak könnyű a keze, belovagolt lónál nem is kell ezerkilókat húzni. Ez valószínűleg bírható lenne hosszan - csak sajnos a legtöbb lovas nem ilyen.

2021. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
A klasszikus a jobb. A parellibol a 7 játék jó. 15 perc a bemelegítés basszus. Na mindegy. Ahol a zabla van ott nincs a lónak foga, már elnézést!!
2021. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Vegyes.

Mindegyik valamiben túlzásokba esik. Én szeretem keverni ezeket a dolgokat.

A parelli 7 játéka tetszik és úgy ahogy használom is.

De használunk zablát, de dísznek van csak igazából, mert westernezek és a ló lábbal, testsúllyal irányítható.


A zabla nem fáj a lónak, mert ahol a zabla van, az ott egy puha fogmentes terület. De attól, hogy puha elég masszív ahhoz, hogy a zabla ne zavarja a lovat, illetve annyi féle fajta zabla van, hogy minden lónak meg lehet találni a megfelelőt.


15 perc lovaglások rosszat is tesznek a lónak, mert az a 15 perc kell a bemelegítésre.

Ha 15 percet lovagolnánk, akkor a ló sose lenne jól izmolt és azok a 15 percek kényelmetlenebbek lennének az izmok hiánya miatt.

Sőt ellazulni se tud a ló 15 perc alatt, pedig az nagyon fontos, hogy a ló laza legyen és élvezettel dolgozzon.


A parelli hasonló mint a vegánság.

Túlzásba vitt állatvédelem.

A vegánok nem esznek semmilyen állati származékú ételt. Köztük tejet sem isznak, mert jajj a boci ki van zsákmányolva. Tény, hogy kivan, de ha nem tennék a gazdák a tehénnekk nagyon nagy fájdalmai lennének és begyulladnának az emlői amibe bele is hallhat.


A parellisek meg annyira féltik a lovakat, hogy jajj csak 15 percet szabad ráülni. Ahha. Azzal a 15 perccel többet árt mint egy helyesen lovagolt 1-2 órával.


Ezzel nem akarom leszólni senki munkásságát, akár vegán akár parellis, mindenkinek a saját dolga, mit hogy csinál. Ez a saját véleményem én így látom.

2021. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 3as
2021. szept. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Mivan? Ismerek jó pár parellist, egyik se mondja, hogy a zabla kínzás, a 15 perces lovaglást nem tudom ki honnan szedte, de egésznapos túrákra járunk. Magam is szoktam parellizni, szóval attól hogy van egy hely, ahol ilyen hülye felfogásba vannak, még a többség nem tartja ördögtől valónak a klasszikus lovaglást.
2021. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Össze vissza írtok. Megyek sorban amit látok.

Nem a zabla fáj a lónak, hanem az hogyha az ember tépi a ló száját. Egy jó kezű lovas feszítővel sokkal kevesebb kárt okot mint egy kezdő egy könnyű csikózablával.

Sőt! A ló a szájában gyűjti a stresszt: amikor ideges összezárja az állkapcsát, feszesek a pampulái. Ha jól használja az ember a zablát, masszírozás hatású lesz, ami lazítja a lovat.

A negyed óra alatt lehet egy jó lazító mozgatást csinálni, ez megfelel egy pihenő napnak, ha jól csinálja az ember nem tesz rosszat, hanem segíti az izmok regenerálódását, ugyanakkor ezt nem lehet minden nap egyértelmű okokból.

A parellizés nagyon jó kapcsolatépítés, ugyanakkor a mindennapi életben kell a lónak megfelelő társai és vezetői legyünk.


Miért kell a lovas legyen a vezér?

Ha valaki kérdezi, kifejthetem, de röviden:

A lovak zöme akkor marad kiegyensúlyozott, ha alárendelt viszonyban van.



A lovaglás során a csizma és testúlysegítségek kell legyenek túlsúlyban a szársegítségekkel szemben, ami csak arra való, hogy biztonságos keretet nyújtson a lónak, amibe bátran bele tud támaszkodni, apró jelzéseket tudunk vele adni a lónak.

2021. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!