Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni magasság? Most akkor hogy?

Póni magasság? Most akkor hogy?

Figyelt kérdés
Szóval mostanában elég bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban. A jövőben inkább pónit szeretnék, mint lovat. Jelenleg 156 cm vagyok, 35 kg körüli a súlyom, sosem voltam ennél több. Viszont várhatóan 163-165 körüli magasságom lesz, azzal nem tudom ülhetnék-e mondjuk 145-148 cm körüli pónira.

2021. okt. 20. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Persze hogy ülhetsz! Én is annyi vagyok mint te, és és a 145 bőven elég. Én amúgy 135 cm-es pónin lovagolok, és szememig ér, szóval lovagolhatsz nyugodtan! És a lovak 148 cm-ig pónik (vagy 147,3, nem tudom már pontosan)
2021. okt. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Elsődleges szempont a súly, ha leszel nehéz neki, nyugodtan. Viszont arra figyelj, hogy ha túl nagy/kicsi a ló a lovasnak, nem fogsz tudni megfelelően segítségeket adni.

Amúgy én 162 vagyok, 55 kiló és egy tinker-hucul mix lovam van:)

2021. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
*ha nem leszel nehéz
2021. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem rossz ez a magasság kombó, ha a pónid széles, nagy hasú, mert akkor felfogja a lábad a hasa és nem fognak összeakadni a lábaitok.


Illetve így tudsz neki rendes segítségeket adni.

Ha lelóg a hasa alá a labád akkor semmi lábsegítséget nem fogsz tudni adni neki

2021. okt. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

165? Ugyan már, legjobb barátnőm 177 cm magasan (vékony, az igaz) versenyez profi szinten hucul kislovakkal.

Az égvilágon semmiféle gondot nem fog okozni a magasságod. 148 cm mellesleg már lóméret, nem póni és mondjuk 170 felett érdemes elgondolkozni rajta, hogy az is kicsi lesz.

Viszont szerintem amíg növésben vagy, nem érdemes (kis) lovat, pónit venni. Ha magasabb leszel, mint amire számítasz, akkor lehet gond emiatt. És ez megeshet, sok lány nő hirtelen 7-8-10 cm-t 15-16 éves kora körül. Persze nem mindenki, de a szüleid helyében akkor vállalnám ezt be, ha már legalább 3 éve nem nőttél, mert akkor azért esélyes, hogy nem is fogsz vagy csak 1-2 centit.

2021. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze, elsőször megvárnám a teljes magasságom :)
2021. okt. 21. 15:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként tegnap egy módszer szerint kiszámoltam a lehetséges magasságomat (tudom, nem szoktak pontosak lenni de elég reális 164 cm jött ki) és szerintem ha 164 cm lennék akkor elvileg fel kéne férjek egy 140+ póneszra
2021. okt. 30. 16:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. nov. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

12/L


Kérlek senki se mondja erre, hogy "majd meggondolod magad, ilyen korban mindenki pónin ül", nekem nem jönnek be a nagyobb lovak, mi ezzel a baj?

2021. nov. 24. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!