Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 9 hónapos csikóval lehet...

Egy 9 hónapos csikóval lehet elkezdeni a szabadidomítást? Ha igen akkor hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
2021. okt. 24. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
El lehet kezdeni. Ugyanúgy, mint bármelyik lóval. Ha nem értesz hozzá inkább képezd magad (menj el kurzusokra, hívj szakembert) és úgy próbálkozz
2021. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom el ugyanazt mint előttem, teljesen egyet értek vele.

De ha képzed is magad, azt tudnod kell, hogy hiába megy már minden tökéletesen 1-2 év múlva, 3 éves kora előtt nem szabad lovaglásra képezni, vagy lovagolni rajta.

2021. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem még hagyd meg gyereknek, ráérsz majd 1,5-2 éves kora körül ezzel foglalkozni. Esetleg annyit csinálhatsz, hogy tompítod dolgokra a barátkozós játékkal, meg a nyomásra engedést megtanítod neki, de kb ennyi. A szabadidomítás is megkövetel a lótól egy bizonyos érettséget. 2-2,5 éves koráig elég annyit tudnia, hogy vezethető, köthető, pucolható legyen, adja a lábait, meg nyáron lehet a vízzel ismerkedtetni.
2021. okt. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

El lehet kezdeni, de nem felülni rá. Az csak 3,5 éves kora felett.

Amit ilyenkor lehet:

Nyomásra való engedés

Kötőféket szoktatás

Stb.

De Istenes Csilla rovatai a Lovas Nemzet Magazinvan nagyon jók. En is ezeket olvastam nemrég

2021. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy ráülni nem szabad, azért is vettem csikót mert elsősorban a lovakat szeretem és foglalkozni akarok velük nem csak lovagolni, meg ugye pár év múlva büszkén nézhetek fel hogy sikerült egy kis csikóból egy csodás lovat faragni :)
2021. nov. 7. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!