Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem lehet a lovat úgy...

Miért nem lehet a lovat úgy vezetni hogy a zabla alatt összefogom a szárakat ami meg a nyakán van?

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A zabla működése az, hogy a ló szájában megtörik, és nyomást gyakorol a szájpadlásra ami kellemetlen. Amikor magad mellett vezeted, nem kell feleslegesen a szájában lévő zablát babrálni, sokan a kötőféket rajta is hagyják a kantár alatt, hogy ne a kantár szárral kelljen vezetni a lovat.
2021. okt. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Mert az olyan, mintha torkodnál fogva megragadna valaki és úgy vonszolna odébb...
2021. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
#2 a zabla alatti rész a ló állhegye, a torka jóval odébb van, közé nincs a torkához. Jóval hosszabb a feje mint az embernek :D
2021. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Bocsi de nem értem a kérdést. Arra gondolsz, hogy amikor a lovat vezeted és a zabla alatt fogod a szárat, a többi meg a nyakába van dobva?

Én azért nem szeretem, mert ha megugrik a ló kisebb eséllyel fogod meg. Mindig úgy vezetem, főleg a ficánkolósabbakat, hogy jobb kéz a zabla alatt fog lazábban (vagy attól függ mennyire balhés a ló) balkézben pedig a csatnál fogom a szárat belenyúlva a szárba. Azért, mert ha ugrik és jobb kézzel el kell engednem, a balkezemen még mindig meg tud akadni a szár és meg tudom fogni.

2021. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy miért csak nyakból levett szárakkal lehet vezetni és nyakban hagyottakkal miért nem, akkor a négyes válaszolóval értek egyet.
2021. okt. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Négyes

Hat nem tudom...

Baromi jó érzés lehet, ha elrohan a ló, Neked meg bele van akadva a kezed a szárba xDD

2021. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

#6 a kantár szárnál fogva, ha el is akar rohanni, a legtöbb esetben visszatartó erő, ugyanis a zabla fájdalmat okoz neki. Ha ez sem tartaná meg, akkor kicsúszik a kezéből a szár, nincs bele akadva a kézbe, szimplán fogja, amit ha nem tud megtartani, az ujjait kifeszíti, nem hátra, csak ki.

Vannak esetek, amikor ilyen problémás lovaknál szerencsés a kantár szárral vezetni, de olyankor nem kéne, hogy a ló nyakában legyen a szár, mert nem ér semmit.

De kiegyensúlyozott lovaknál én azt szoktam mondani, hogy feleslegesen a zablát ne piszkáljuk.

2021. okt. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!