Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western nyereggel angol...

Western nyereggel angol stílusban lovagolni?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről?

Nem nagyon más a kettő?

Az ülés is más, lehet így jól lovagolni?


2021. okt. 29. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Inkább japánul.
2021. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó. Hobbinak elmegy, de versenyen biztos nem engednék, ebből kifolyólag egy versenyzőnek nem jó, ha edzéseken western nyeregben ül. Én mondjuk hobbihoz se használnám, pont az ülés miatt.
2021. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét stílusban lovazok. Na most ha angol lóra wesco nyerget teszel az ugyanazokkal a segítségekkel fog működni, mint angolba. Annyi, hogy western nyeregben könnyíteni nem a legjobb térdtámasz híján és egy jó kialakítású nyereg a fenekedre ültet (elvileg az angolban is azon kéne ülni, de sok lovas a szeméremcsontján ül helytelenül). Szóval inkább laposabb mozgású lóra jó, ahol nem gond, hogy tanügetsz, meg a vágtát is mindig kiülöd. Eleve a fender(=kengyelszíj) is hosszabb, szinte nyújtott lábbal ülsz a lovon.

Mondjuk terepre nagyon szeretem, azért rotyó vágtánál a mezőn csak kikönnyítek.

2021. okt. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hobbira oké, de magasabb szinten sajnos nem. Nem csak díjugratni, de díjlovagolni sem tudnál benne úgy, ahogy azt kéne.

Versenyen kétlem, hogy engednék egyáltalán.

2021. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!