Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Életképes ötlet ez így?

Életképes ötlet ez így?

Figyelt kérdés

Három éve van egy lovam bértartásban, de valószínűleg a jelenlegi helyéről előbb-utóbb el kell hoznunk. Felmerült, hogy „haza”hoznánk. Van egy tanyánk tőlünk kocsival két percnyire, oda. (Nem ott lakunk, csak ott dolgozunk.)

Kb. 50*60 m-es karámja lehetne, egy része füves, egy része fás, plusz ezen kívül beálló. Legelőnk sajnos nincs, csak kisebb legelészőhelyek (árokpart, gyümölcsös stb.) Áram, víz van, tereplehetőség akad, szénát-szalmát-trágyát tudnánk tárolni, és mivel többen dolgoznak ott, akkor sem állna meg a világ, ha pl ágynak esnék influenzával vagy elutaznánk egy-két napra.

A jelenlegi állás szerint a gyenge pont a lótárs. Nagyon szociális, játékos, kíváncsi lovacskám van, fel sem merülhet, hogy lóbarát nélkül maradjon, tehát vennem kellene még egy lovat, ami nem kis dolog. Kicsit aggaszt az is, hogy eddig elég sokszor láttam olyat, hogy párban tartott lovak társfüggők lettek, vagyis ha az egyiket elvitték dolgozni, mindkettő sikítófrászt kapott.

Bánt, hogy nem lenne legelője (a lovardában van), bár a tanya mellett van egy hosszú-keskeny szántóföld, amit esetleg megpróbálhatunk kibérelni, vagy a környező tanyatulajdonosokkal smúzolni.

Az időbeosztás még kérdéses, jelenleg 4 órában dolgozom, de így is sokszor időzavarban vagyok… Kisgyerek, férj, kert, ház, kutyák, tyúkok, ló… mindegyik nagy időfogyasztó. Nyomkodhatnám kevesebbet a telefonomat, ez tény. Most csak heti 3x járok ki a lovardába, de az is igaz, hogy a muszáj nagy úr, ráadásul szinte helyben lenne, és olyan jó lenne több időt tölteni, lelki életet élni vele.

Én szívesen belevágnék, belelkesedtem a gondolattól. Ti mit gondoltok?



2021. nov. 17. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Sok ló elfogadja a birkát is társnak, esetleg lehetne azzal is próbálkozni plusz egy ló helyett.
2021. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem megoldható, plusz igen, amit az első is írt, más növényevőkkel is jól el lehetnek, vagy egy olyan kutyával is amelyikben meg tud bízni, nyugodt, nem izgága, vagy csipkedős.

Annyira figyelj, ha eddig teljes boxos tartásban volt, akkor télire ne rakjátok át a lovat rideg tartásba, mert nincs hozzá szokva, tavasztól ajánlanám, hogy hozzátok át, és van tapasztalni fogja rendesen az idováltozásokat, plusz ősszel is fel fog így jobban készülni a szervezete a télre. Fontos hogy az őszi időszakot is ridegben töltse. De ha ott ahol most van is rideg tartásban van, akkor ezzel semmi probléma :)

2021. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs legelő a birka nem jó, az állandóan legel, ahogy kecskei is. Akkor már inkább egy pónit vennék mellé. Az időmenedzsmentet át kell gondolni, illetve az éjszakákat és a hétvégéket. Ma már vannak frankó kamerák, szóval a helyet tuti bekamráznám, ami éjjel is lát, mert sose tudhatod, illetve a lónak/lovaknak zárható helyet kell készíteni. Ez lehet akár a beálló, ami inkább egy bódé, amit be tudsz éjszakára zárni + ha le is szigeteled a téli éjszakákon se lesz gond. A karám se pásztorból legyen, hanem villanypásztor+ fa, mert a szalag nem mindenkit tart vissza.

Ha heti 3x van mozgatva így sem gond, legyen aki fix időpontban reggel-este etet, meg aki kidobja a ganét, meg télen a vizet kell megoldani, hogy ne fagyjon be állandóan.

2021. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most félridegben van, de nem is most rögtön költöztetnénk, hanem kb 1-2 éven belül.

A tanya be van kerítve, van riasztó meg minden, plusz lakik is ott egy rokkantnyugdíjas illető.

Pónira és/vagy szamárra gondoltam én is, csak hát jó fejű, jószándékú állatkát nem könnyű találni.

2021. nov. 17. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menni fog ez így. Ha meg mégsem akkor még mindig visszaviheted bértartásba.

Viszont a lótársról ne mondj le, a lovad érdekében.

Kupecoktól pónik már 100-200ezerért szerezni (vagy kevesebb). Valószínűleg csont és bőr lesz, félni fog az emberektől, de ezen idővel és szeretettel lehet segíteni. A fenntartási költsége sem hatalmas, na meg ahol 1 lovat eltartanak, ott 2 is el kéne hogy tudjanak.

2021. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kecske társ jó. Amúgy életképes. Én Anita szeretném a lehetőségem lenne ilyenre... Szóval örülj. Jó lesz. Csak 3 nap az marha kevés. 3 az a minimum minimumja. Szóval olyan 5x kéne kimenned.
2021. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!