Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan allitsam meg?

Hogyan allitsam meg?

Figyelt kérdés
A masodik vagtanal alig akart velem megallni a lo. Nem rohant el, nagy koron maradtunk, de gyorsult es az istennek sem akart megallni. Kikonnyitve vagtaztam, igy elegge elore is doltem. "Reszeltem", aprokat huztam a kantaron, semmi. Az edzom mondta, hogy uljek le, doljek hatra, mert el fog velem rohanni, de azt ereztem, hogy ugy meginkabb elveszitem a kontrollt, meg baromira pattogtam. Ketszer vettem kiskorre, a masodiknal nagy nehezen megallt, de mar szinte maga korul forgott. Az ulesemmel hogy tudom megallitani? Ahhoz vagyok szokva a tobbi lonal, hogy maguktol megallnak, inkabb hajtani kell oket, igy a megallitast nem tudom hogyan kell. Felult ra az edzom utanam, neki nagyon szepen ment, szep lassan vagtazott, szepen megallt. De mar nem mertem harmincadjara is visszakerdezni, hogy hogy kene. Valaki el tudna nekem magyarazni? Lehet mas szavakkal, mashogy leirva jobban felfogom. :D
2021. nov. 18. 20:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Most is szalad veled? 😳
2021. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Eskuszom elgondolkoztam rajta, hogy rajta fogok ejszakazni. :D
2021. nov. 18. 20:56
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem a szárral kell megállítani. A szár a lónak a támaszkodási keretet adja, nem a féket.

Válts helyet, hogy tapasztalt, idomított lovon ülhess, jó edzővel.

A jó edző nem csak azt jelenti, hogy jól lovagol, hanem hogy ezt a tudást át is tudja adni. Ha kell, kérdezd meg 30x, és a jó edző örömmel fog válaszolni.

2021. nov. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez elmeletileg egy nagyon jol kepzett lo, nem reg kerult ide, korabban versenyeztek vele. A legaprobb segitsegekre is jol reagal, de a megallitas az nalam kimerul a "ssss"-nel.

Orommel valaszol, csak nekem kellemetlen, hogy ertetlenkedek, mikor mar elmondta sokszor. Probalom ugy csinalni, ahogy mondja, de valahogy nem az lesz a vegeredmeny, ami kellene.

2021. nov. 18. 21:14
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Elméletileg. Gyakorlatilag egy képzett ex versenyló =/= iskolaló.
2021. nov. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

3mas vagyok.

"a megallitas az nalam kimerul a "ssss"-nel." Akkor biztos nagyon jó edző lehet, hisz nem fektette le az alapokat. Még akkor is, ha te felejted el, és ő elmondta, akkor is látnia kéne és addig gyakorolni amíg egyszerűbb lovon nem megy.

2021. nov. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Leülsz és megtartod, ahogy az edződ mondta. Viszont ha ez bizonytalan ülés miatt nem megy, akkor vissza kell kicsit ülni futószárra erősödni.

Nálunk is van jól idomított ló, tud nagyon kényelmesen, lassan is vágtázni, de ha elkapja a gépszíj nehezen áll meg. Őt pl kicsit kontrolláltabb keretben kell lovagolni, vágtához kicsit rövidebb szárat kell nála fogni, hosszúszáron elmegy 1 kört, aztán ő úgy gondolja, hogy mehet és akkor helló van és nehezebb megfogni. A másik gond, hogy akkor is csizmázva van,amikor nem kéne. Gyerek néz, hogy miért viszi a ló, közben kiabálom, hogy ne csizmáááázd, erre ő de nem csizmázom...közben folyamat pumpálja a lába...

2021. nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
3assal érték egyet. A vágta abból áll hogy tudod a beemelést, a könnyített vágtát, a leült vágtát, és a felvetést. Vagy rossz a gólya, vagy rossz az edző, vagy te nem tudsz vágtázni. Minden kcal lehet vagtázni, az ugyes lovas ezt tudja...
2021. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

3mas vagyok.

Sajnálom 8as, de én veled nem értek egyet.

A vágta nem csak ezekből áll. A kérdező meg persze, hogy nem tud vágtázni, hiszen nem ló :P A gólya alatt nem tudom mit értettél.

Minden lóval lehet vágtázni, de nem minden hogyan, nem elég ügyesnek lennie a lovasnak, ahhoz, hogy a lovat helyesen mozgassa vágtában. Hihetetlen tudás és tapasztalat is kell ahhoz, hogy valaki akár lépésben helyesen mozgasson egy lovat.

2021. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Akkor nálunk mindenki hihetetlen tudással bír...

A gólyát felreirtan, kijavitotta az autojavito. Lovardáz akartam irni

2021. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!