Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen segédszárat használjak...

Milyen segédszárat használjak kezdetben?

Figyelt kérdés
Tavasszal kezdem az akkor már 3 éves csikómat belovagolni. A marja körül gyengének néz ki az izma, ezt szeretném majd futószáron vmilyen kiképzőszár segítségével erősíteni. Teljesen nyers csikónál melyiket ajánljátok amitől megtanul szépen, folyamatosan támaszkodni és amitől a háta is fejlődni fog?
2022. jan. 4. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gumis lekötőszár
2022. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is sima gumisat használok, heti kétszer dolgozunk, ebből egyszer teszem fel csak.
2022. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sima gumis kikötő, tág keretben, kicsit lazábban legyen, ne akard összecsomagolni.
2022. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És figyelj rá, hogy fokozatosan szoktasd hozzá. Először csak nagyon lazán, libegjen mellette, mar 5-10 percenként tedd egy kicsit kisebbre. De ne várj egy nap után csodát, valószínűleg nem fogja elsőre érteni, mi lenne vele a feladat.
2022. jan. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És le vagy kikötőszárat használjak inkább? Annyi a különbség köztük, hogy a lekötőszár a futószárazó hevedertől a zablán keresztül a tarkójáig felmegy és ott ér véget, a kikötőszár, pedig a futószárazó hevedertől közvetlenül a zablához kapcsolódik. Funkcióban ezek közt mennyi a különbség? A lekötőszár hatása a szájra gyengébb, mert nem közvetlenül a szájához megy?
2022. jan. 5. 14:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a gumis lekötőszárakat/ góg/ chambon. Számomra mindig túl rövidnek tűntek (mégha a legnagyobbra is volt állítva) és túlságosan bekenyszeritettek a ló fejét a keretbe és nem egy ló ment a szár mögött emiatt.

A kikötőszár szerintem sokkal jobban állítható a ló nyakához és finomabb.

2022. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lekötőt semmiképp, az max korrekcióra való és csak alkalmanként használjuk.

Futószárazni eleinte érdemes kapicánnal, lehetőleg bőrrel, ami jól passzol a fejére, mert a gurtnis szart se ér, már bocsánat (tudom, hogy nem olcsó). Az elején tuti van egy kis sárkányröptetés, de inkább így tanulja meg az alapokat, mint, amikor már zabla van a szájában és ahhoz csatlakozik a futószár.

Amikor már kantárral futószárazol, ahogy előttem is írták eleinte csak időszakosan pár percre tegyél kikötőt és tágan, elég "húzgáglás" a szájának az, ha lötyög. Végül is az a cél, hogy előre és lefelé nyúljon, illetve keresse a támaszkodást. Aztán szép lassan 1-1 lyukkal húzhatod összébb is. Amikor kikötővel futószárazol akkor a belső zablakarikába csatold a futószárat, hiszen a kikötő a túloldalon "ellentart", a szársegítségeket ugyanúgy tudod adni, mint lovaglás során.

Nem tudom ez hányadik lovad, amit belovagolsz, de jobb ha veled van egy tapasztalt segítő is, főleg az elején. Túl sok futószár nem kell neki, eleinte elég 20 perc összesen és akkor már ment mindkét kézen, ahogy szokja megfele a feladatot úgy lehet nyújtani az időt. Én általában 40-45 percet dolgozok egy belovagolt lóval.

2022. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!