Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vállat be gyakorlatnál melyik...

Vállat be gyakorlatnál melyik kengyelbe terhelek?

Figyelt kérdés

Megyek mondjuk bal kézen hosszú falon. Belső szárral meghajlítom, külsővel megtartom. Belső csizmával hajtom és a külső kengyelbe terhelek?

Gőblyös István könyvében úgy olvastam, bár lehet félreértettem, hogy a belsőbe kell terhelni. De ez nem logikátlan? Mármint a ló a súlypont felé mozdul, hogy megtartsa az egyensúlyt. Ezért ha a külsőbe terhelek, akkor arra felé fog lépni, arra viszi a súlypont. Vagy rosszul gondolom? Az edzőm úgy magyarázta, hogy mindig "oda kell ülni", amerre menni akarok. Ez egyenlő azzal, hogy a külső kengyelbe terhelek?


2022. jan. 21. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy pl a bal ülőcsontodat terheled nem jelenie azt, hogy a kengyelbe teszed a súlyt. Próbáld ki, hogy pl ülsz az ágy szélén (de a legjobb egy fittneszlabdán) felemeled a lábadat és egyenletesen ülj a 2 ülőcsontodon. Majd a pl a bal csípőcsontod lefele billented, hogy az egyik oldalra nyomj jobban, aztán megint egyenesbe hozod, majd a másikra is megcsinálod. A lábadnak nem kell, hogy köze legyen hozzá. Ezt jelenti az üléssel terhelni. Attól, hogy a külső csizma megtartó segítséget ad, a belső pedig hajtó, attól a belső ülőcsontodra ugyanúgy tudsz terhelni jobban.
2022. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehat akkor el kell "nyomnom" a lovat ebben az esetben jobbra, a belso/bal ulocsontommal kell terhelnem?
2022. jan. 21. 13:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A hetekben engem is foglalkoztatott az ülőcsont terhelés kérdése, így utánakerestem, megtaláltam a választ. Elsősorban a vállak kontrollálása miatt érdekelt a dolog, ami ugye alap egy ilyen elléptető feladatnál.


A ló súlypont alá lép, így van. Viszont ha mész körön és a ló bedobja a vállát (a belső vállán megy), akkor a belső ülőcsontodra kell terhelni, de meg kell támasztani a belső csizmával, így a ló érzi, hogy nem mehet beljebb, ugyanakkor elborulni sem akar, ezért kiegyensúlyozza magát, amire ismét mindkét ülőcsonttal való terheléssel válaszolok (amennyiben nincs hajlítva a ló). Ha a csizmáiddal együtt (ahogy kéne) használod az ülőcsontjaid, mindig arra az oldalra kell terhelni, amire rá akarod hajlítani, vagy le akarod venni arról az oldali válláról, hogy a külsőre terheljen jobban. Remélem érthető volt, működik.

2022. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Tehát ahogy az edződ is mondta az üléseddel változtasd a súlypontot, ne azzal hogy jobban beleterhelsz a kengyelbe. pl most egy széken ülök, simán megtudom csinálni, hogy a jobb ülőcsontra terhelek, közben a bal lábammal meg megtámasztom magam (lefelé taposok) és közben a bal ülőcsontomon alig vagy nincs súly. És akkor nyeregben hasonló helyzetben meg hogy, döntse el a ló, hogy merről is jön a terhelés. Remélem érted.
2022. jan. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!