Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Puha csűdű lovaknak milyen...

Puha csűdű lovaknak milyen patkolás ajánlott? Esetleg állandó fáslizás vagy valami erősítő vitamin?

Figyelt kérdés
Puha a csűdje van a lovamnak. Meg is van patkolva. De hallottam, hogy ezeknek a lovaknak van speciális patkolás mód, de nem tudom hogy mi. Illetve milyen vitaminokat adhatok? Kap most MSM-et. De szívesen meghallgatok bármit!(az inak erősítésének érdekében, hiszen a puha csűdű lovak érzékenyebbek) Még az lenne a kérdésem, hogy a ha megemeljük a pata sarkát, gondolok itt kónuszos patkóra, az segít vagy ront? Mert sarka sajnos nincs a patának. A negatív kommenteket hagyjátok kérlek. A válaszokat nagyon szépen megköszönném!

2022. jan. 29. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Itt állatorvos válaszol és az első kérdésnél a puha csűdről is van szó.


"A puha csüd esetenként javítható equilibrum patkó használatával. Az inak túlterhelésének megelőzésére a nagyobb alátámasztást biztosító, a talajba süppedést kevésbé engedő hevederes, vagy körpatkó (sokszor csak átmeneti ideig) történő használata is szóba jöhet."

2022. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg a patkolókovácsodat...
2022. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A patkolókovács egy patabetétet ajánlott, ami csak Svédországban található, nem tudom hogyan jussak hozzá.
2022. jan. 30. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát a kovacsodon keresztül? De láttam valahol egy videót valami ilyesmiről. Magyar gyógykovácsat. Vagy mi a fene. Megpróbálom kikeresni neked, de már több éve néztem
2022. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem találtam, de keress rá hogy magyar gyogykovácsok vagy valami
2022. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2022. jan. 31. 12:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmiség
2022. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!