Kezdőoldal » Állatok » Lovak » REV-hez milyen tudás kell?

REV-hez milyen tudás kell?

Figyelt kérdés
Letudnátok kérlek írni hogy a díjugrató rev-hez milyen tudás szükséges? minden választ köszönök

2022. febr. 6. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Szinte mindenkit árengednek, aki nem esik le a lóról és végigmegy a pályán... Sajnos


Helyesen ez lenne: stabil, helyes ülés, alapvető idomítófeladatok helyes kivitelezése (eleje-hátuljakörüli fordulatok, helyes átmenetek, támaszkodás, esetleg összesesettség, combravaló engedés, farat-vállat ki-be, stb stb), pályalovaglás, minimum 85%ban helyes távolságok, a ló vágtahosszainak szabályzása elengedetten (vonalban, összetettben, de íveken is), egyenletes tempó a pályán, helyes (nem túlzott vagy elkéső) könnyítés, ugrásváltás (ez jól jön de az is megfelelő ha felveszed ügetésbe és átugratod, ha rossz lábra érkezik, vonalon nem kell variálni).

Ezeket ideális esetben tudnia kéne lovon a lovasnak reven, de igazából a 95%nak nem megy...

2022. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen a támaszkodás, elengedettség, összeszedettség nem idomító feladatok, hanem a helyes lovaglás eredménye, ami a folyamat során lehetőség szerint végig fennáll.
2022. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Látod egyes, valaki már is megsértődött abból a 95%ból :P

Tényleg sajnos nagyon szar a színvonal, pedig ezek a dolgok lennének az alapok a biztonságos versenyzéshez, másképp csak a lónak okoznak kárt meg a balesetekre is nagyobb az esély...

2022. febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy megsértődött volna, nem tudom a 'lepontozás' okát.

Talán a magas elvárásokon hökkennek meg, de amint leírtam, csak az idealizált kép.

A helyes, stabil ülés nélkül valóban nagyobb az esély az esésekre, az a ló pedig ami nincs jól lovagolva jobban 'kopik', hamarabb tönkremennek a dolgai (inak, izületek, stb). Szóval valamilyen szinten igazad van, de azt is meg tudom érteni, hogy miért lenne felháborító elvárni ilyet egy olyan lovastól, aki még nem versenyzett rendesen, főleg hogy az egész országon gyenge az oktatás színvonala. Természetesen nem a tanuló hibája, pedig amúgy teljesíthető követelmény lehetne, főleg 1-2 nehezebb dolgot elengedve belőle.

2022. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs magasan a színvonal. amit én láttam REV, ott 10 lovasból 1 esett utána kint jól el is verték a lovat. 4-nek meg semmi keresnivalója nem volt ott. Az előlovagláson elosztásban való lovaglás is kihívást okozott egyeseknek. A lovak idomítottsága se volt megfelelő, volt hogy combravalót nem tudtak végrehajtani. 5 lovasnál nyomokban lovaglást is véltem felfedezni, de a többséget végigvitte a rutinos lova, aki magától odatalált az akadályokra és megoldotta. Aki esett ott a ló is kezdő volt és lovas se volt a helyzet magaslatán. Ennek ellenére mind a 9 végiglovagolt lovas megkapta a versenyengedélyt.

Sajna ez is a pénzről szól, az ugróban nagy pénz van, mivel 1-1 versenyen elég nagy start szám van, szóval ha atöbb a versenyző lovas még több start, még több pénz.... a minőséget meg hagyjuk... Amennyire hangoztatják, hogy nagy lovas nemzet vagyunk hol vagyunk jelenleg pl nemzetközi nagydíjakon?

2022. febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én csináltam a REVet majdnem mindenkit átengedtek. A szóbeli részen az eggyik kérdésem az istálló ideális hőmérséklete volt. Nem tudtam a választ mégis megettem tovább. Utána a díjlovas részben borzasztóan ültem és nem volt összeszedve a lovam mégis mehettem tovább. A dijugratásnál, elrontottam az összes távolságot és túl sok szárat adtam az ugrásokon és mégis megkaptam az engedélyt. ( nyugi, azóta tudok lovagolni😂😂)


5. Ott vagyunk a CSI2* 140-145ön a 20. Helytől lefele. Jó, nem?

2022. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Az kemény 6os! De azért jó lett volna az a biztonság, hogy nem a szerencsésre bízod a jó távolságot meg hogy megoldja-e a ló?

Ja meg esetleg jó lett volna, hogy nem terheled le a lovad elejét folyton, nem?

Nem rád húzom, te ezekről nem tehetsz, mert ki taníthatta volna meg neked? Főleg az elején, amikor azt se tudod mi az igaz mi nem, nem tudsz szakembertsem választani. De az országban kevés olyan ember van, aki ezeket helyesen meg tudja tanítank.

Arra akartam levezetni, hogy gondolom egyetértünk abban, hogy jobb lenne magasabb színvonal a kezdetektől, a lovakat mindenképp kímélnénk vele.

2022. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

6 vagyok. Próbáltam jó távolságokat lovagolni de akkor még nem nagyon sikerült.


Igen eggyet értek, nagyon alacsony a színvonal. Azzal, hogy valaki megkapja a REVet megy 8x max 8 hibával kezdő lovasban utána 4x max 4 hibával 110 en és így tovább nem is kell tudnia lovagolni csak jó ló kell aki segít és a legrosszabb lovasok is eljutnak 130-135 re.


Én a REV et sokkal szigorúbban csinálnám.

Eloszor lenne a REV gyerekeknek (14 alatt). Nekik 100-110 lenne a pálya. A másik kategóriát 14 évesen lehetne kezdeni. 120-125 cm lenne a pálya 3 as ugrással és a díjlovaglásban sokkal több feledat lenne Sőt, a helyes támaszkodás nélkül nem lehetne tovább jutni az ugró részbe.


Na most jön a kérdés: Oké, na de akkor a gyerek kategória 12-14 lenne?


Igen. 110-115 cm en mert egy 14 évesnek nem kell 125 ön mennie. Hova sietünk?

Ifi két részben lenne. Ifi 1 (14-16) 120-125cm és ifi 2 (16-18) 130-135.

Fiatal lovas (22 alatt) 135-140

U25 140-150

És könyörgök!! A felnőttek miért nem tudnak menni 160on? Vagyis ha az összes többi korosztály 5-10cm magasabbon megy mint kellene a felnőttek miért csak 155 mennek az pl. OB-n?

Azt is lehetne 2 részbe osztani mert nem mindenki tud 160on menni a felnőttek szóval lehetne a felnőtt 1 ami 140-145 és a felnőtt 2 ami 150-160.


Így csak azok mehetnek magasabbra akik megérdemlik( REV) és minenki a saját korosztályának valóban megfelelő szinten versenyezhet.


Így logikusabb nem?

2022. febr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as azért ennyire nem kell elszállni. A méteres pálya teljesen jó beugró szintnek. Nem mindenki akar nagypályás lovas lenni, ahhoz ló is kell, ami jelen pillanatban nem sok van, ami van az 8-10 milliós kategória.

Igazából elég lenne csak egy szigorúbb bírálat a vizsgán. Eleve ez előlovagláson ki lehetne szedni azokat, akik üléshibásak, nem ülnek biztosan, nem ismerik a segítségeket és rossz a szárkezelésük. Én nem várnám el, hogy kerek legyen a ló egy idegen közegben idegen lovak között osztályban, amikor izgul a lovas, szóval az, hogy valamelyest ki van nyílva a ló nem tartanám súlyos hibának, de törekednie kell a lovasnak, hogy összelovagolja a lovát. A rajtengedély vizsgának az lenne a feladata, hogy a versenyzésre nem alkalmas lovasokat kiszűrje. Magasabb pályákra úgyis minősülni kell, nem úgy van, hogy hopp levizsgáztam és megyek az 130-ra.

A legtöbb lovas regionális szinten megragad, ott 130-135 fölé nem nagyon építenek pályát. Nem is elvárás, hogy valaki egyből akkorát ugorjon, hiszen oda el is kell jutni, sok tapasztalat.

Szóval nincs a REV-el különösebb gond, csak a bírák túl lágyszívűek, mert aki olyan, azt még az akadályok előtt haza lehetne küldeni edzőstől a lovasokat, hogy előbb tanítsa meg síkon lovagolni és utána menjen akadályra.

2022. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hat még ha 1m lenne a pálya már nagy változás lenne. Az a baj hogy 80cm.
2022. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!