Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló rudazáshoz ,ugráshoz...

Ló rudazáshoz ,ugráshoz szoktatása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég jött a lovardába egy új ló. Túl sokat nem tudunk a múltjáról. Alapvetően egy jól képzett ló, inkább hajtósabb típus de nem az a nagyon lusta. Viszont a rudazáshoz valahogy nincs érzéke, nem figyel a lábaira, konkrétan olyan mint egy tank, ha jó távolságban vezeted az ugrásra akkor simán megugorja a nagyobbakat is(120cm), de ha nem akkor leveri a 70cm-ert is. És mindegy neki, hogy 10 centi közelről ugrik el vagy 2 méterről. A rudakkal is ugyan ez van. Magától nem nézi, hogy jól jöjjön ki a távolság. A rudakat is gyakran megkoccantja főleg vágtában. Az ilyet valahogy lehet javítani, hogy jobban érdekelje a lovat? Úgy tudom ugró versenyen nem volt eddig, csak díjlovason. Viszont jó az ugróképessége. Van lehetőségem, hogy menjek majd vele versenyere( max ilyen 80-90 centire, nincs REV-ám) viszont én nem vagyok profi hogy mindig minden távolság jó legyen. Valami ötlet esetleg? Természetesen van edzőm, azt csinálom amiket mond, de valahogy úgy érzem mégse megy.

2022. febr. 13. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A Lovasakadémia sorozat ide vágó könyvét olvasd át, ha többet szeretnél tudni a témáról. Nem a te dolgod a ló átlovaglása.
2022. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha jó ugróképessége lenne, akkor a távolságot is érezné. Lovas akadémia sorozat Cavalettis darabját ajánlom, de nem véletlen volt ez a ló inkább csak díjlovaglásra használva.
2022. febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem érzi a távolságot, lehet csak én hátráltatom.Az lehet segítene rajta, ha valaki olyan lovagolná, aki tud is ugratni
2022. febr. 13. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod, az edződ kéne ráüljön. Nem feltéltétlen hátráltatod. de tapasztalatlan ló és lovas nem jó párosítás, a legrosszabb. Egyikőtök sem lesz ettől rossz, de tényleg az edződ próbálgassa.
2022. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát majd megkérdezem,nem akar-e ráülni. Eddig egyszer vagy kétszer ült rajta, de nem tudom, hogy ugratott-e vele. Egyébként nem az edzőm saját lova. De én is annak örülnék a legjobban, ha néha lovagolná egy tapasztaltabb lovas is, csak nem tudom, hogy ez megvalósul e. De azt se akarom, hogy a ló elveszítse az önbizalmát, de lassan már inkább én vesztem el...
2022. febr. 13. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy végre van itt egy felelősségteljes lovas is. További sikeres fejlődést és sok sikert kívánok neked!
2022. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. febr. 14. 18:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!