Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az az ugrásváltás?

Mi az az ugrásváltás?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 13. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Google a barátod
2022. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugrásváltásnál a ló vágtában marad, de az úgynevezett lebegőfázisban megcseréli a vágta irányát akkor, mikor mind a négy lába a föld fölött van. Magyarul: vágta közben megcseréli a lábait
2022. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

És ezt hogy lehet elérni? Mármint honnan tudja a ló hogy cserélje meg a lábait? Vagy a lovas úgy számolja ki az ugrást?


Bocsi én se lovazok, de érdekel a téma.

2022. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Ülés: Toljuk előre a jobb oldali ülőcsontunkat a ló jobb füle felé.


Jobb láb: Zárjuk rá a jobb lábunkat a hevederre, ezzel biztosítva, hogy a ló menjen előre az ugrásváltás alatt is.


Bal láb: Rakjuk hátra a bal lábunkat a heveder mögé, hogy jelezzük az új külső hátsó lábat. (Ne hátráltassuk a bal lábat, gyorsan adjuk a segítséget.)


Bal szár: Zárjuk ökölbe a bal kezet, hogy a ló belső hátsó lába a földön maradjon és hogy fenntartsuk a felfelé irányuló egyensúlyt.


Jobb szár: Puhán tartsuk ezt a szárat hogy ne blokkoljuk le az új belső első lábat.

De ez be van tanítva a lónak, tehát tudja, ilyenkor mit kell csinálnia

2022. ápr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 4.-es. Nem értem, ha nem tudod tű pontosan a választ miért íród? Nem bunkóságból, a válaszod 85% jó volt. De, hol hallottál arról, h a hevederre tesszük a sarkunkat? Semmi értelme. És mi ez a balszar megtartjuk? Annyit érsz el vele, h a lónak téped a szájat és egyszer csak le dob, és ha húzod és a jobb szár lötyög akkor végkép vagy pofára esel a lóval vagy kihúzod a pofáját, hívogató ugye? A lovaglásban főleg vagtamunkaban nincs olyan, h lötyög a szár, a lovaknak kell a segítségünk ha már cipelnek. Az ülést nagyon ügyesen és tisztán leírtad aminek örülök. És az az utolso, h be van tanítva, mit vársz a lótól még? Ne tancikaljon meg neked? Egy lovat hidegben hagyja, h mily3n lábon vágtáznak vele, konkrétan leszarja. (már elnézést) Most, h így kifejtettem ezt meg is gondoltam magam, az ülés és a bal láb a jó... ez úgy durván 20% ami t jól írtál le. Elnézést, csak nem tudom ezt olvasni is, h valaki azt hiszi így kell bánni a lovakkal.


Ne sértődjön meg senki, ez csak építő kritika.

márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!