Kezdőoldal » Állatok » Lovak » SOS a lovam beleevett a szemesbe?

SOS a lovam beleevett a szemesbe?

Figyelt kérdés
Valahogy kinyitotta a hordót, és evett árpát. Nem tudom mennyit pontosan, a napi adagjanal sajnos jóval többet. Nem tudom, hogy lesz e baja tőle, nem kolikazik e be, mit csináljak? Mozgassam le? Most vagy később? Tudok valamit "megelőzés" képpen csinálni? Ha baja lesz, hol kezdjek gyanakodni, ha mondjuk fekszik és nem akar felállni?

2022. máj. 1. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha járatod, figyeld mindenképp. Orvost esetleg fel lehet hívni, csak hogy legalább megnyugtasson, ha más nem.
2022. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Estére értelem szerűen nem kapott szemest, reggel se fog. Széna van előtte, nem tudom el venni mert másik ló is van, külön választani nem tudom őket. Víz is van. Kb egy fél ora- óra múlva kimegyek ránézek, akkor megyek vele pár kört.
2022. máj. 1. 18:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézz rá többször, az a tuti, ha tudod, figyeld rendesen kakil e. Ha kólikázik, előbb is észre veheted mint hogy fetreng miatta. Ha gyanúsan izzad, kapkod, rúgja saját hasát, esetleg harapdálni akarja, az is jel már.
2022. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre vakarózik, amit vedlés miatt amúgy is szokott, néha kapkodja a lábát, de önmagában ez még szerintem nem ad okot aggodalomra, nem egyfolytában. Most épp eszik, hagyjam neki? Találkoztam már többször is kolikas lóval, de ott más helyzet volt, így még én jártam, nagyon izgulok. Valakivel már volt hasonló? Mennyire jellemző, hogy baja lesz belőle? Vagy teljesen ló függő?
2022. máj. 1. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Az feltűnő, ha rúgni akarja magát, talán ha csak szénát kap, az nem okoz gondot. Továbbra is tartom,hogy amilyen sűrűn tudod, figyeld, hogy alakul.
2022. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most kint vagyok vele, figyelem folyamatosan. Eszik, ivott is, meg pisilt. Azóta nem kapkodja a lábát, szerintem előbb is csak csípte valami. Hagyjam hogy egyen/igyon, vagy próbáljam távol tartani?
2022. máj. 1. 19:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Inni nyugodtan hagyd.
2022. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy van azóta a lovad?
2022. máj. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem lett végül semmi baja szerencsére :)
2022. máj. 19. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!