Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló etetése, miből mennyit? (?)

Ló etetése, miből mennyit? (?)

Figyelt kérdés

Lesz egy lovam(nem kérek negatívumokat)

165cm . Egy héten 1 pihinapja lenne a többin dolgoznánk.


Így gondoltam az etetését

Zab

Étrendkiegészítő, vitaminok

Vízzel önteném fel neki

Az lenne a kérdésem, hogy ezekből mennyit kapjon, napi hányszor, inkább edzés előtt vagy utánna.

(Nyilván az edzömmel is megfogom ezt beszélni de még nem volt rá alkalmam)


2022. máj. 23. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Kevés információ. Mennyi idős? Milyen fajta? Mi a neme? Hogy van tartva a ló? Csak boxban vagy ki van engedve legelőre? Ha ki van engedve, tud legelni? Mennyi időt van a legelőn? Naponta mennyit dolgozik? Lovagláson kívül más mozgáslehetőség biztosítva van? Mennyire dolgozol vele keményen?

Sajnos ebben csak olyan tud segíteni, aki ismeri a pacit vagy te tapasztalod ki saját magadnak.

Arra tudok válaszolni, hogy általában naponta háromszor - reggel, délben, este - szokás etetni. Valamint edzés előtt nem ajánlott, inkább utána.

2022. máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tommio ***** válasza:
50%

20% pillangósvirágúak, 80% széna, vagy legelés. Zab szerintem csak max versenyre felkészüléskor, kiegészítésként => hobbi lónak szerintem elég a lómüzli. Fontos a só és a víz, ez mindig legyen a ló előtt.

A tartása is fontos tényező: karámos tartás fedett, széltől védett beállóval.

A boxban tartást én elfelejteném.

2022. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rengeteg széna az alap, egy jó ló müzli tényleg elég, a zabtól lehet nagyon tele lesz a segge. Nyalósó legyen neki, az nagyon jó. Víz is jobb, ha mindig elérhető neki.
2022. máj. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!