Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam miért csinálja azt,...

A lovam miért csinálja azt, hogy jól a törzsemhez nyomja a fejét, mintha fel akarna dönteni?

Figyelt kérdés

Január óta kezdtem el lovagolni.

Csúszásban voltunk, mert az előző Lovas valamiért később jött, es addig nekem fognom kellett a lovat, akin lovagolok, amíg nem végeznek. A ló állandóan ezt csinálta végig, én meg tehetetlenül néztem, hogy miért csinálja, aztán tett egy 180 fokos fordulatot, rángatta ide-oda a kantárt, nem tudtam megállítani, nem tudtam ellenállni neki, pedig normálisan fogtam, mint más Lovas, ahogy az oktató mutatta. Ja és ez volt az első alkalom, hogy ilyet csinált.


2022. jún. 2. 19:24
 1/5 anonim válasza:
87%
Én ezzel úgy vagyok hogyha szórakozik akkor üss oda az orrára nem kell nagyot csak hogy érezze. Ha ügyes dicsérni kell ha szorakozik kicsit büntetni is. Igy lesz egyensúlyban a kapcsolat. Nálatok nem tudom hogy ez hogyan van de nálunk az edző is ezt mondja. Viszont ha nálatok ezt nem lehet akkor csak próbáld meg erősebben fogni légy vele határozott. De az is lehet, hogy valami zavarta vagy megijesztette.
2022. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Simán vakarófának néz, nem tisztel, bunkózik. Ne hagyd rá.
2022. jún. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ohh, akkor megcsinálom ezt a módszert, ha újra csinálja. Köszönöm! :)
2022. jún. 3. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nyugodtan told el a fejet, vakarofanak nez, ahogy elottem irtak. Nalunk is van egy lo, aki ezt csinalja. A zabla megmozgatasa is kicsit helyrezokkenti (nem kell beletepni a szajaba).
2022. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy a ló beléd dörgölődik még nem jelenti azt hogy nem tisztel. Rengeteg ember téves hitben él ezzel kapcsolatban.

Gondolom a ló halálra unta magát azért viselkedett így, legalábbis nálunk akkor szokták. Arrébb tolod a fejét, kicsit megrángatod a szárat. Vagy kérsz segítséget az edződtől

2022. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!