Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mondhatom a lovamat póninak,...

Mondhatom a lovamat póninak, ha nem póni fajtájú, de kisnövésű?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, 148cm-ig pónik. Az én lovam 147 centi, már nem fog nőni. Viszont mindkét szülője nagyló. Ez esetben végül is mondhatom póninak?

2022. júl. 31. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem.


"A nemzetközi pónikongresszus ajánlása alapján a 122 cm marmagasság alatt lévő lovakat a pónikhoz, a 148 cm-nél alacsonyabbakat a kislovakhoz soroljuk."


Egyebekben az arányai sem egyeznek a pónival, ha genetikailag nem az.

2022. júl. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Akár táltos paripának is hívhatod.
2022. júl. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2022. júl. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Egy kicsit nyújtsa feljebb a fejét vagy, ha hátának a magasságát mérik, akkor domborítson, így megugorja a szintet. :D :D :D Bocsánat, hogy nem érdemben szóltam hozzá, de úgy éreztem, hogy ezt nem hagyhatom ki (jól laktam, jó kedvem van :D ).
2022. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4


Mindig a váll (mar) magasságát mérik, pont emiatt. Hiába emelgeti a fejét vagy domborítja a hátát, a váll magassága változatlan.

2022. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
4-es vagyok. Értem, akkor a poénom tudománytalan volt. Köszönöm az információt!
2022. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Kislónak számít.
2022. aug. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
145ös hafit lovagolok, a becenevei között szerepel a turbó póni is.
2022. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha pl. versenyen indulnál vele, vehetsz neki póni licencet. Indulhatsz vele kimondottan póniknak kiírt bajnokságokon (fogathajtón is akár). Szóval ha így nézzük igen, póninak számít. De ha pl. kisbéri fajtjú, akkor nem fogják felvenni Welsh póni tenyészkancaként méneskönyvbe.

Szóval igen is meg nem is.

Póni EB-n pl. sok póni indul, ami Ír sportló, holsteini, vagy valami egyéb spotfélvér származású, csak valami miatt kicsi maradt, vitatkozhatunk hogy ők pónik-e, de póni EB-n szerepelhetnek.

2022. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!