Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó ha így futószárazok?

Jó ha így futószárazok?

Figyelt kérdés
van egy lovam, akivel átlagosan heti 1x szoktam futószárazni, futószárazó hevederrel, kikötővel( [link] és kantár van rajta. úgyszoktam hogy kb 5 perc lépés az egyik aztán a másik kézre, aztán ráteszek a kikötőt és 7-8 perc ügetés egyik majd másik kézre, aztán ugyanígy vágta az kb 5 perc szokott lenni mindkét kézre, utána leügetem az már csak 3-4 perc mindkét kézre és utána leléptetem kikötő nélkül. nem minden futószárazáshoz szoktam rátenni a hevedert meg kikötőt, van amikor laza napon csak kantárba vagy kötőfékbe lemozgatom, de általában így szokott lenni ezt pár hete csinálom ez így jó? az időtartamok meg ilyesmi?

2022. aug. 7. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Jó, a leléptetés és a bemelegítés nagyon fontos. Ilyenkor se csak cammogjon, hanem rendes lépést kérj tőle. Futószárazás után lenyújthatod a lábait még (fokozatosan kell hozzászoktatni), van egy csomó ilyen videó a jutyubon.
2022. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jó. Jól csinálod.
2022. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!