Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most akkor utáljuk a divatlova...

Most akkor utáljuk a divatlovasokat vagy nem?

Figyelt kérdés

Eddig mindig azt hallottam, hogy utáljuk őket meg minden. Meg hogy gyereknek ne legyen lova, milyen gáz, ha valaki lovastudás nélkül vesz lovat, stb. Itt a gyakorin is ezt láttam, minden lóvásárlós kérdéshez ezt írták.


De most láttam egy kérdést (kb 1 éves), ahol a kérdező pont az ilyen divatlovasokról írt ki egy kérdést, hogy ő mennyire nem szereti őket. Erre mindenki nekitámadt, hogy de mi a rossz abban, ha egy gazdag család vesz a 10 évesnek egy lovat, vagy miért baj, ha valaki nem tud rendesen lovagolni, de van lova. Eddig meg mindenki az ellenkezőjét magyarázta.


Ti mit gondoltok? Ez a “divatlovasság” baj? Szerintetek lehet valakinek gyerekként és/vagy lovastudás nélkül lova? Vagy ez csak gyakoris szokás, hogy a kérdezőt kell támadni, bármit mond?



2022. aug. 30. 11:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Lovastudás nélkül tényleg nem kéne lovat venni. Esetleg ha a szülők értenek hozzá és ők is lovagolnák néha akkor lehetne lovat venni a gyereknek. Azonban nem is érdemes egyébként, mert iskolai lovakon sokkal jobban meglehet tanulni lovakon, mert egy nem hozzáértő lovas nagyon hamar eltud rontani egy lovat. Ha jó helyre mentek meglehet tanulni mindent a lovak gondozásáról is. Akkor érdemes valakinek lovat vennie amikor már versenyre készül, mert oda már nem érdemes iskolai lóval menni. Viszont ha valaki azt tervezi, hogy vesz a gyerekének lovat és akkor lovagolhat edző nélkül is az viszont már balesetveszélyes. Nekem az a tippem hogy a kérdésre lovakhoz nem értő emberek válaszoltak.
2022. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
1. vagyok, most végigolvastam mégegyszer a kérdést és látom, hogy elég olvashatatlanra sikerült. A lényeg az, hogy lovastudás nélkül nem érdemes lovat venni.
2022. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Feltétlen...annyi mindenért lehet utálni másokat-miért pont a divatlovasokat hagynánk ki?Divatszurkolót ismerek,meg divatmotorost,divathorgászt...divatlovast konkrétan nem,de attól még lehet utálni őket.
2022. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
12%

"egy nem hozzáértő lovas nagyon hamar eltud rontani egy lovat"

Hogy lehet elrontani egy lovat? Félre ne érts, nem felülbírálatból kérdezem, csak én abszolút laikus vagyok és meglepett, amit írsz. Mit jelent az, hogy elrontani egy lovat?

2022. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Megint egyes vagyok:

3-as a divatlovasoknál azért más a helyzet kicsit, mert nagyon balesetveszélyesek tudnak lenni. A divatmotoroskról nem tudok sokat, azonban például egy divatszurkolóról nehezen tudom elképzelni hogy a saját gyerekeit veszélyeztetné.

2022. aug. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem senkit sem kell utálni, egészen addig, amíg fejlődni szeretne. Mindenkinek megvan a maga háttértörtenete, hogy miért döntött úgy, ahogy. Az ítélkezés sehova sem vezet. Szerintem amíg valaki jobban akarja csinálni, és fejlődik, felelősséget vállal a ló iránt nincs jogunk pocskondiázni (ha így írják).
2022. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 4-es!

Egy lovat elrontani nagyon egyszerű. Rossz szokásokra szoktatni (harapás, rúgás, bakolás a legalapvetőbbek). Elkalibrálni a lovaglását. Azaz eddig a lovas jelzéseire jól reagált, azután alig vagy ellentétesen reagál, keresi a kiutat a munkából, elkedvetlenedik/befásul vagy túl feszült lesz, lesérül, sorolhatnám. Számos hibalehetőség van. Hosszú távú minden hibából adódhat köz- és önveszélyes szituáció lóra és lovasra nézve.

2022. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Hosszú távon*
2022. aug. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

1-es vagyok:

4-es:

Kicsit leegyszerűsítve: egy lovat megtanítanak, hogy bizonyos jelzésekre mit csináljon. Pl.: ha az oldalára szorítod a lábad elinduljon, ha meghúzod a kantárt megálljon. Egy gyerek pl. hajlamos arra hogy elondítsa a lovat aztán ösztönösen meghúzza a szárat. Ekkor a ló kicsit összezavarodik, hogy menjen-e vagy ne. Ha ezt sokszor elismétli a ló egy idő után úgy veszi, hogy “á, nem akar ez semmit, csak húzza a száraz összevissza”. Ha egy jó lovas időnként átlovagolja a lovat akkor ez a probléma ritkábban fordul elő.


Remélem így érthető :)

2022. aug. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
93%
Ahaaa, értem! Nagyon köszönöm a válaszod!
2022. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!