Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak tartása kezdőknek?...

Lovak tartása kezdőknek? további lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! egy fiatal lány vagyok aki tervezgeti az álmait szóval ha lehet értelmes válaszokat szeretnék!:)


Nyilván még seholsem tartok, gimnáziumi tanuló vagyok, 19 éves. Ösztöndíjam sose költöttem pont azért mert jövőmre gondolva félre rakom, 16 éves korom óta dolgozom amiből saját költségeim fizetem a maradékot elteszem. Később szeretnék egy saját lovat, 17 éve lovagolok heti 5-6szor. viszont most nagyvárosban élünk ami miatt a lótartás nehézkes, bértartásnak nemlátom sok értelmét, olyan lenne mintha simán edzésre mennék. Persze ez mindenkinek más!:) Ha esetleg valaki jártas a témában kérem segítsen tippekkel és alapvető ismeretekkel mivel nem vagyok még ezekkel annyira képbe. Nyilván nem most tervezem ezt , viszont ha háznál lenne vidéken kell neki istálló gondolom. Vagy ti hol tartjátok/ hol szokás háznál? Simán telket venni és otthagyni nem szeretném. “Udvarba” hol a helye? ahova bebújhat eső hó elől? drága épitény kell neki? esetleg lehet venni? mekkora udvar / hely kell neki? pályát is tervezek majd, viszont először tervezni kell és számolni..:) nagyon sokra mennék ha rendes segítő válaszokat kapnék mivel kezdő vagyok nagyon első lépésekbe és nemtudom hogy megy ez mivel nemnagyon voltam még falun, vidéken , nemláttam ilyet. Lovász szakot tanulok de itt nem beszélünk ilyenről. Minden kedves kommentet likeolok, Köszönöm a segítséget!



2022. szept. 5. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
2 éves korod óta heti 5x? Ez igen. 😎
2022. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Nos , kezdjük az alapoknál. Ha falun háznál tartod, kell neki egy karám, minimum 3 oldalú beállóval, akkor ridegtartásban van, de ez nem minden lónak jó. Kell venned neki min havi 1 nagy körbála szénát, plusz táp, szemes takarmány, nyalósó, vitaminok. Kovács 6-8 hetente illő, akkor is ha nincs patkolva. Nem árt na van külön helyiséged , amit nyergesnek ki tudsz alakítani. Ami problémás, hogy viszont társas lény, tehát 1 lovat nem igen kéne tartani, minimum 1 póni , kecske, bárány , valami kell mellé. Most hirtelen ezek jutottak eszembe, nyugodtan írj privátban, ha van kérdésed, szívesen válaszolok. :) nekem több lovam is volt otthon tartva.
2022. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 robetko ***** válasza:
100%
Mi az elképzelésed milyen lovat szeretnél?
2022. szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges lovat lehet szabadon tartani, fajtától függetlenül.

Amúgy #2 jól összeírta az alapokat.

2022. szept. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
1 hektár föld kell, felén legelő, másik felén lovaspálya, istálló, éves szénának, szalmának, szemes takarmánynak hely, nyerges.
2022. szept. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
4, nagyjából igen, de télen nem mindegyik fajta bírja el a rideget, vannak fàzósabbak is, de legtöbb bírja.
2022. szept. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

1-es , igen, nyilván akkor csak így ráraktak a lóra lépegettünk, de elég hamar lóközelbe kerültem.

2-es tökéletesen leírtad, a továbbiakban ebből dolgozom köszönöm!:)

3-as, Igazából nekem a szívem a Furioso North starhoz húz mivel lovardában is egy olyannal megyek de ő nagyon kényes sok esetben nagyon nagytestű ami lehet nem túl ideális. Fríz is nagy kedvenc de az ára már nem annyira:D

4-es,5-ös,6-os válaszadó, köszönöm

2022. szept. 6. 05:12
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Egy képzett furioso is 1,5-2 millió jelenleg. Igaz a közeljövőben várható némi csökkenés a ló árakban, de mivel a te terveid hosszabb távúak, így szerintem nyugodtan számolj 2 misivel a lóra, további majd 1 millió felszerelés (sótartótól a ganés villán át a nyeregig...).

Maga a lótartásra alkalmas ingatlan is 50-70 millió és akkor nem is kacsalábonforgó palota. Ez alatt sokszor olyan állapotú házak vannak, amikre rá kell költeni 10-15 milliót, hogy tartósan lakható legyen. És ezek a mostani árak, ki tudja pár év múlva mi lesz. Szóval gyűjtögetheted a zsebpénzt....

2022. szept. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Lovász szakot tanulok de itt nem beszélünk ilyenről."


Huhh, milyen suli az, ahol még szóba sem kerülnek ilyen fontos dolgok?

2022. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
5-ös válaszához tegyük hozzá a kiépített és engedélyeztetett trágyatárolót is, mert nem egy elhanyagolható dolog.
2022. szept. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!