Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fülféltős ló 'érzéketlenítése'?

Fülféltős ló 'érzéketlenítése'?

Figyelt kérdés
Hogy lehetne egy extrán fülféltős lovat leszoktatni erről? Le lehet egyáltalán? Kantározni is csak üggyel-bajjal lehet.

2022. okt. 8. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon egyszerű, nem kell megijedni. Több fülféltős lóval is dolgoztam.

A lényeg a fokozatosság, és a gyakori 'basztatás'.

Persze nem egyből a füléhez nyúlsz, hanem a nyakát simogatod felfele. Amikor érzed, hogy nem érzi magát biztonságban, és ha feljebb mennél már sok lenne, akkor ott kicsit elidőzöl, és békén hagyod. Ugyanez a fej felől is. Minél többször simogatni, kellemes érzést okozni neki.

Amikor először a füléhez érsz valószínűleg meglepődik majd, de te csinálj úgy, mintha semmi sem történt volna, és egy lépéssel vissza, erősítsd meg.

Időbe telik, az igaz, de eddig minden ló, csikó, akivel ezt végigcsináltam hosszútávon megszerettem a feje, füle piszkálását, gyűrögetheted a fülüket, megborzolhatod nekik, megvakargathatod a tarkójukat, a legtöbb a fejét is leadja közben, hisz erre is meg lettek az érzéketlenítést követően tanítva.

2022. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyértelmű azt hiszem, ha már a fül érintése nem vált ki pánikreakciót, akkor fontos megerősíteni a lóban, hogy akkor hagyod békén, ha nem veszi el a fejét. Amikor picit fejjebb lépnél, mert az előző lépést elengedetten tűri, de a következővel nem hajlandó kiegyezni, akkor ott is addig kell matatni, amíg nem az első mozdulata, hogy elmozduljon. Ilyenkor azonnal békén kell hagyni. Majd ezt az időt egyre tovább kitolni.
2022. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2022. okt. 9. 10:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen
2022. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!