Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak mikorra érik el a...

A lovak mikorra érik el a végleges magasságukat (csikóként)?

Figyelt kérdés

2022. nov. 20. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt azt láthatod, hogy melyik csontozati elem mikorra fejlődik ki.

A magassághoz ezen felül hozzáadhat az izomzat is.

2022. nov. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor kb olyan négy éves korára
2022. nov. 21. 14:15
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2022. nov. 21. 14:15
 4/6 anonim válasza:
100%
Furán hangzik, de a tavalyi évben vásároltam egy legelőről egy nyers kisbéri félvért. 6 évesen vettem. Akkor volt 157 cm marmagas. Az óta sokat foglalkoztam vele, jó tápokat kapott és hihetetlen, de megmértem a marmagasságát és 161 cm! (Több alkalommal is mértem a magasságát) A tenyésztője mondta, hogy a testvérei ennek a lónak is alacsonyabbak voltak és a vevők is meglepődtek, hogy 7 éves korukig nőttek a lovaik. Badarságnak gondoltam. De úgy néz ki ennyire változó egy növekedés egyes egyedknél.
2022. nov. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi
2022. nov. 27. 11:28
 6/6 anonim ***** válasza:

A lovak a végleges magasságukat 6 - 7 éves korukra érik el, de azt érdemes tudni, hogy 4 éves koruk után már csak pár centit nőnek.


Ha 4 éves lovad 157 centi, akkor a végleges magassága olyan 161 - 162 centi körül fog alakulni (6 éves korára).


De a nyereg még rárak úgy + 5 centit....

2023. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!