Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek van sajátlova az kb...

Akinek van sajátlova az kb mennyi időt tölt el vele egy nap, vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Hogy érthetőbb legyen mondjuk hasonlitsuk a kutyushoz akinek van, az minél több időt szeretne vele lenni, legalábbis a legtöbb kutyás, de ugye a kutyát sokan a házban is engedik élni igy vele lehet sokat lenni. Egy lovat nyilván nem engedünk a lakásba 😎. Szóval ez szeretném kérdezni mert nem igen tudom elképzelni, hogy akinek van saját lova az mennyi időt tölt el vele mondjuk 1 nap, vagy milyen rendszerességgel foglalkozik vele? köszi.
2022. dec. 3. 13:28
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
32%

Sokat, egyhuzamban akár 3 vagy 4 órát is elvagyok vele, ha nem többet.


Sokat futtatom, lovagolok rajta és kézből etetem.


Van egy labdája is , azzal is szoktam játszani vele.


Néha csak úgy szabadon sétálok vele órákat a környező szántó földeken, ezt nagyon élvezi.



Amúgy nincs is lovam szóval fingom nincs

2022. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Amikor otthon tartottam, akkor van olyan nap, hogy csak el volt látva (trágya, abrak, legelő ). Heti 3*-4* tudtam lovagolni vagy futószazni. Ha esett az eső sokszor azt se, mert fel volt ázva minden.

Most a lovardában van bértartásban. Van fedeles is, általában heti 4* járok ki van amikor lovagolok, van amikor csak furószár. Két hetente edzővel is dolgozok, a többi lovaglást az edzésen tapasztaltak alapján rakom össze.

Nem hinném, hogy szar gazda lennék, mert nem vagyok kint minden nap, egyszerűen nem tudom másképp megoldást. Amikor kint vagyok, akkor 3 órát vele vagyok legalább.

2022. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

napi 2 óra minimum - bértartásban.

Ha otthon tartod, a lónak szinte 0-24 felügyelet kell.

2022. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Itthon tartok ket lovat. Mostaban csak etetni van idom kimenni, fene se tudja, mikor foglalkoztam velunk utoljara rendesen. Mult heten egyszer felultem. A sok munka es az iskola miatt sajnos most csak az ellatasukra van idom, az napi 30 perc kb.

De ha nincs sok dolgom, akkor altalaban naponta-ketnaponta rendesen van veluk foglalkozva. De azt sem banjak, ha nem, mert egesz nap legelhetnek...

2022. dec. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, és a ló magát az emberi törődést igényli, mondjuk úgy mint 1 cica vagy kutyus, hogy szért foglalkozvs vsn vele stb, vagy elég ha enni inni meg smi kell 1 lónak azt megkapja?
2022. dec. 4. 10:51
 6/42 A kérdező kommentje:
Az irás hibáért elnézést tehát kell e vele foglalkozni, vagy elég csak a napi szükségleteit ellátni ami 1 lónak kell?
2022. dec. 4. 10:52
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha a lovat a legtermészetesebben szeretnéd tartani, ott ugye kell egy hatalmas terület (amin folyamatosan találnak élelmet, vizet), meg ugye társállat: ménes. A ló azért is különleges állat, mert akármikor visszaereszted a természetbe vissza tud térni eredeti, vad életmódjához (egy átlagos lóról, nem egy túltenyésztettről beszélünk, azokból egyébként is kevesebb van más háziállatokhoz viszonyítva). Ez azt jelenti, hogy nem igényli az embert, viszont társat igen.


Átlagos esetben, kevés területtel igényli a mozgatást, legyen ez akár földről vagy hátról, a ló mozgási szükségleteit ki kell elégíteni, egyszóval nem elég egy simi.

2022. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Értem köszi, és azt "értékeli", ha a gazdája beszélget hozzá meg ilyenek?
2022. dec. 4. 11:47
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Az akusztikus hangsegítségek rengeteget segítenek. Annak ellenére, hogy a testbeszédeddel és a kisugárzásoddal kommunikálsz folyamatosan és elsődlegesen a lóval, bizonyítottan pozitív hatása van a lovakra az akusztikus megerősítés.
2022. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
akusztikus segítségek* (mivel az akusztikus eleve hangot jelent)
2022. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!