Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől lehet az, hogy ügetésben...

Mitől lehet az, hogy ügetésben érezhetően, látványosan biceg a lovam, jobb első lábára, lépésben, vágtában pedig nem, vagy nem észrevehető?

Figyelt kérdés
Bértartásban van, 4 éves mén, nyolc hete patkolták, - tudom, érik már újra :). Kilenc nappal ezelőtt voltam kint vele terepen. Két napra rá mentem hozzá, furcsán járt, aztán nem mentem hozzá idő híján, csak ma. Elvileg karámban volt kint azóta. Most azt mondták, hogy be lesz csukva egy hétig hátha megjavul. Szerintetek?
2023. jan. 6. 23:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mi is. (6-os voltam)
2023. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

9 vagyok.

Tehát a gyulladt területre kenitek? A lábra is?

Köszi a választ amúgy

2023. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az elég gyakori jelenség, hogy ügetésben sántít vágtában nem. Vágtában elég jól tudja tehermentesíteni a fájós lábát, csak akkor veszed észre ha atom sánta. Ráadásul ha bemelegszik, lehet ügetésben is tisztul. Ez becsapós ugye, mert azt hiszed minden oké, pedig csak még jobban agyonterheled.

Állatorvos gondolom már látta, de ő is első körben pihenőt fog javasolni, fájdalomcsillapítót adni, mást nem tud. Ha jobban ki kell vizsgálni ultrahang kell, vagy sántaságvizsgálat szakaszos érzéstelenítéssel, hogy kiderüljön mi fáj. Ez nagyon sokba fog kerülni, de hátha egy pihenőtől jobb lesz. Bármi apróságtól meghúzhatja a lábát. Elég egy rossz lefekvés-felkelés a boxban.

Esetleg ha van egy jó csontkovács a környéken az segíthet legalább tanácsot adni.

2023. jan. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!