Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudtok a Tóbanjaró lovarda...

Mit tudtok a Tóbanjaró lovardaról? Több lent

Figyelt kérdés

Balastyán található a lovakat és érdekel milyen tapasztalatok vannak a helyel kapcsolatban érdemes oda menni lovagolni,dolgozni?

Szeretek ott lenni?

A válaszokat előre is köszönöm



2023. jan. 14. 19:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
61%

Ezzel mindenképp egyet tudok érteni :) de azért valljuk be, hogy legelő és legelő közt is van különbség, és persze boksz és boksz között is. És lehetnek 'hibátlan', gyönyörű legelőn a lovak, hogyha a tartás többi része kifogásolható, ugyanúgy nem fogom ott tartani a lovam. Sokszor persze bértartásban nem kapja és nem is várhatja el azt az ember, amit ő maga adna a lovának otthon (ha meglenne a kellő infrastruktúrája és ideje, energiája), de (főleg magyarországi viszonylatban) ez így rendben is van.

Szóval erről szóltam az előbb, biztosan válogatós vagyok, de ezzel nem vagyok egyedül, sőt ahány emberrel beszélgettem eddig (akik szintén ilyen lóegészség fanatikusok, mint jómagam), a többségük egyetértett ezekben velem.

Azt is figyelembe kell venni, hogy az Alföldön nehezebben és drágábban lehet és lehetett most nyáron szénához jutni, mint Dunántúlon, pedig ott is drágul azért (romlanak a földek, rosszabb minőségűt kapsz ugyanannyiért), de még mindig könnyebb jó szénához jutni, mint az Alföldön. Ebből (és más okokból) kifolyólag Alföldön nehezen várhatunk el olyan minőséget, mint mondjuk a dunántúlon, olyanra pedig főleg nem annyira fenhetjük a fogunkat, mint ami külföldön sok országban alap lenne.

Ezt is csak a mércéhez hozzátéve. Én biztos nem tartanám ott a lovamat, de ha te úgy ítéled meg, hogy jó a tartás minősége, az a te szíved joga.

Nekem például maga a szakmai felfogás kizáró ok lehet, nagyon nehéz egy olyan lovardában tartani a lovat és mindennap dolgozni vele, ahol azon (is) múlik a bértartás minősége (mert szerződés sokszor nincs és kérésre sincs), hogy mennyire kedvelnek, mennyire követed azt az irányzatot, amit ők csinálnak, és ha nem követed, akkor megy a mocskolódás, a ló meg kicsit esetleg kevesebbet kap vagy nem úgy mint a többi, ő lesz az a ló akinek a boksza ráér holnap is. Rengeteg helyen voltam már, és nem akarom szépíteni a helyzetet, ez van szinte mindenhol, de vannak kivételek, és én ezeket a helyeket keresem, mert nincs annyi kidobni való pénzem, hogy akár a lovam egészsége is rámenjen.

2023. febr. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Én beszelgetem a tulajjal és pl. az egyik tulajdonos kérte hogy máshol legyen karamozva a lova és csak ezért az összes ló karamozasát megváltoztaták, a széna pedig csak drágulni fog ezzel sajnos nem tudunk mit kezdeni egyébként én babolna tanulom és itt is nagyon rossz a széna balak többsége
2023. febr. 28. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!