Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire gyakori hogy egy ló...

Mennyire gyakori hogy egy ló megbetegszik/megsérül?

Figyelt kérdés

Nekem mindig azt mondják hogy szerencsés vagyok, meg szépen megúsztam eddig mivel 10 év alatt csak 1x kellett állatorvost hívnom a lovamra mert felsértette a bőrét, varrni kellett.

Ezért elgondolkoztam hogy úgy általánosságban egy ló élete során hány százalék esély van rá hogy megsérül vagy lebetegszik. Történt ilyenről adatgyűjtés esetleg? Meg személyes tapasztalatok is érdekelnének


2023. ápr. 28. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Az én lovamat még sose kellett állatorvoshoz vinni. 56% szerintem rá az esély.
2023. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
51%
Én 8 éve lovagolok egy lovat. 1-2 éve az vásároltam meg. Soha semmi baja nem volt, egy rossz mozdulata se. Mióta az enyém nem tudom lovagolni mert egyfolytában valamelyik lábára lesántul, pedig semmit nem csináltam másként mint az elmúlt években. Ez a sors kezében van sajnos :/
2023. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Eléggé, könnyen sérül a lábuk és a kolika is igen gyakori
2023. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
51%

2. hozzászoló vagyok.

Sajnos ez az élet, jól van, egészseges mindig is az volt amíg már egyszer csak arra kelünk, hogy nem az. Ezt senki nem

tudja megkerülni.

2023. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Attól is függ, hogy hogyan tartod, hogyan mozgatod.

Helytelen mozgatástól könnyen lesérülnek a lovak, a helytelen tartás egyértelmű szerintem.

Ha minden rendben van akkor is előfordulhat betegség, de leggyakrabban szerintem évente 1x

2023. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!