Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyerek vs szőrén. ?

Nyerek vs szőrén. ?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy 8 éves ló akit 99%ban csak nyeregben lovagoltak. Na már most 1 hónapja van nálam ez a bizonyos patás. Tudni illik én világ életemben szőrén lovagoltam és ez most sincs másképp. A kérdésem az lenne , hogy okozhat-e a ló viselkedésében bármiféle problémát ez a dolog ? Vagy teljesen mindegy van-e nyereg vagy nincs?.

2023. jún. 30. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Viselkedésében nem feltétlen, de nem véletlenül van ám kitalálva a nyereg és nem csak a lovas kényelme érdekében. Eloszlatja a ló hátán a terhelést egyenletesen, kíméli a gerincèt stb (persze egy megfelelő, jól illeszkedő nyereg)
2023. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem én hogy nem véletlenül van kitalálva meg hogy állítólag milyen gondokat okozhat ha nem használ nyerget az ember, de az én meglátásom szerint egyetlen lónak sem volt semmi féle gerinc vagy bármely problémája csak mert szőrén ültük őket. 2 pinto lovunk még meg is van 24 , 25 évesek. Az ég vilagon semmi bajuk sincs. Makk egészségesek minden szempontból. Családban senki nem használ nyerget. Plusz nem úgy szeretném bevégezni hogy szerencsétlenségemre beakad a kis lábam a kengyelbe aztán megyünk amíg megyünk. Maga a lovaglás se éppen veszélytelen de a nyerget mindig is veszélyesebbnek tartottam.
2023. jún. 30. 17:32
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
attól meg, hogy van nyereg nem muszáj kengyelt is használni :))
2023. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
11%
Hát én nagyon őszinte leszek én is inkább szőrén szerettem megülni a lovon de nyergek közül én csak a western nyerget szeretem. Ja és a patrac is nagyon jó. Na és ha megnézed a natural horsemanship-es emberek is minden nélkül lovagolnak, se kantár, se nyereg. Honza Blaha is nyereg és kantár nélkül üli meg a lovait. Semmi bajuk nem lesz a lónak. Már nem azért de pl. az Amwrikai Indiánok is nyereg nélkül lovagoltak. Az más kérdés hogy a kinaiak találták fel a nyerget. Azért khm fél mázsa ló és gondolom a kérdező 60 vagy 70 kg szóval ha a sulyeloszlas a lóéhoz képest oké és profi lovas akkor ugyanugy egyenloen oszlik el a sully a ló hátán. Olyan kb. Mintha a hátadra egy kis 2 kg-os kiskedvenc csücsülne és ugy jampiznál négykézláb azt meg se érzed a lónak kb. ilyen egy 50 vagy 60 vagy 70 kg-os ember. De amugy simán patracot is tehet a ló hátára a kengyelt meg leveszi.
2023. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
* amerikai indiánok
2023. jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a kérdésedre a válasz amikor belovagolták első körben nyereg nélkül szoktatták az emberhez ugyhogy ez sem igaz, hogy csak nyereggel lovagolták. Ha nincs semmilyen hátproblémája mármint egészséges a háta vázrendszere lábai és stb magyarán teljesen egészséges a ló akkor nem fog viselkedésbeli problémát okozni egyéb esetben ha pl. Hátfájós akkor lehet rángatná a fejét a különböző jármódokba. Emiatt megváltozna a viselkedése, de ez is fizikai fájdalom miatt. 4-es vagyok
2023. jún. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Amugy meg is lehet tanulni elrugni a kengyelvasat vagy olyan kengyelt venni ami kiold ha esel.


Nekünk ezt is tanitották ahol anno tanultam lovagolni különböző jármódba el kellett rugni a kengyelvasat majd felvenni miközben ügettél és stb. Bár vágtába ezt nem tanultam meg mert odáig nem jutottam el de pl. ezeket a dolgokat nyereggel meg kell tanulni. De mint írtam vannak már önkioldó kengyelek is.

2023. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
az igaz, hogy nőknek kellemes a szőrén lovagolni?
2023. jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
nem, baromi kényelmetlen
2023. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%
hmm érdekes, köszi 9es.
2023. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!