Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lófajták: nóniusz vagy fríz?

Lófajták: nóniusz vagy fríz?

Figyelt kérdés
ez a két álom lovam és melyiket ajánlanátok jobban? kb ugyan olyannak tűnnek. én ezek alapján kerestem: fekete, kedves, lovaglásra és fogathajtásra is alkalmas, nyugodt. ezt a kettőt dobta ki amibe bele szerettem. nem vagyok nagy lószakértő szóval kérem egy pár lovas véleményét.
2023. júl. 31. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozok frízekkel, amúgy nagyon jófejek, de nagyon sok velük a macera, pl a nagy bokaszőr miatt a csüdsömör vagy gomba állandó ellenség. Számolni kell vele, hogy nem lesz mindig fekete ugyanis nyáron simán csokibarnára szívja a nap. Az egyiknek kényelmes a háta, a másik meg rémesen dobál ügetésben, szóval mozgásban sem egyformák.


Nóniusz magas csontos szikár ló, régebben igazi gazdasági ló volt, húzott, kocsit, ekét, de lovagolni is lehet. Nekem annyira nem tetszenek, mert sokszor kosfejű vagy félkosfejűek. De kinek mi a preferenceiája. Az tény, hogy igénytelenebb a fríznél, a "puszta lova".

2023. aug. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy valami lóhoz értő ( amit le is írtál meg hát igazából látszik is), akkor én egyiket sem ajánlom. Alapvetően az összes lóra rá lehet húzni azt, hogy kedves és barátságos mivel ez nem fajtától függ. Hanem egyedtől. Mégis ezeket a fajtákat tényleg nem ajánlom, részben azok miatt amiket előttem is leírtak részben a hozzáértés hiánya miatt. Félvér lovak között is találsz olyat akit lehet lovagolni is és kocsizik is Ja és még fekete is.
2023. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fríz lovat kezdőknek nem ajánlok. Kényesek, betegségekre hajlamosak, nem szeretik a meleget stb... előttem is írták. Macerásak sok gond van velük, hacsak nem vagy milliomos, nem ajánlom. Valóban szépek, és bagyon kedvesek tudnak lenni, de inkább ne. Nóniusszal jobban jársz.
2023. aug. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát mire kell a ló, kérdező?


Dicsekedni a haverok, ismerősök, kollégák előtt?

(Akkor inkább a fríz, mert esztétikailag "szép", annak, aki nem ért hozzá...)

Nem véletlenül szokták - igaz csak középosztályig - előszeretettel használni a díjlovaglásban.



Vagy lovaglási szándékod is van...mert akkor meg a nóniusz.

"pusztai" ló és gyakorlatilag "mindenes". Lovagolható és kocsizható egyaránt. Az alapdolgokra tökéletes.


Nézd meg a csikósokat, gulyásokat, miket lovagolnak.....

Fríz lovat még egy csikós vagy gulyás alatt sem láttam, pedig egy Hortobágy melletti faluban nőttem fel...lovagolni és fogatot hajtani is ott tanultam, a pusztán.


Ja, és a nóniusz alapszíne a fekete.

2023. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hm szerintem sem jó ötlet lovat venni úgy, hogy ilyen kérdéseid vannak. Lovat nem színre vesz az ember. A fajta alapú megközelítés is téves alpvetően, bár nagy vonalakban lehet információt gyűjteni. Nóniuszban is vannak csodaszép, elegáns, lebegős járású lovak mellesleg. Általában magasak, menősek, fáradhatatlanok. Általában (egyedfüggő term) nem kezdőnek való, kikérik a jogsit mind háton mind földről.
2023. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!