Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fiúk, ti hogyan öltözködtök...

Fiúk, ti hogyan öltözködtök lovagláshoz alsóbb részeken? A nadrág alá milyen alsóneműt vesztek fel?

Figyelt kérdés
Nevessetek ki, de nem tudok úgy végigtolni egy edzést, hogy ne verjem szét a golyóimat néhányszor. Imádom a lovaglást, de ez nagyon elkeserít, nem látom a megoldást... Nézem, ahogy más fiúk élvezettel lovagolnak, én meg nem tudom elengedni magam, mert ha rosszul helyezkedek, azonnal csillagokat látok. Ti hogy csináljátok? Van erre megoldás, vagy ez van, hagyjam abba mielőtt bajom lesz? Valaki segítsen kérlek!!!

#lovaglás #lovaglóruha #lovas ruházat #lovas alsónemű #lovas öltözködés
2023. aug. 25. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg szuszpenzor? Amit a küzdősportokhoz használnak.
2023. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Arra figyelj, hogy az ülőcsontjaidra ülj, tehát a medencédet ne billentsd előre. Elvileg ha szépen lazán ülsz nem kéne semmidet nyomja a nyereg.
2023. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is a pozíciódra kellene figyelned, ezt nem alsónemű fogja megoldani.
2023. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem a nadrág a baj, illetve nem az alsó fog segíteni a problémádon


Rossz a könnyű ügetésed....illetve a tartásod, azért van ez a gond...

(nekem is ez volt, amíg nem orvosoltam... gyakoroltam a kétpontos ülést és a helyes ülést.)


Túlságosan előre tolod a csipődet, illetve erőteljesebben "dobod előre" magad a kelleténél, így pont bele ütközöl a első kápába...


Ügetésben a medencecsont dolgozik, azt emeled és tolod előre a csipődet... a mértéket a ló mozgása adja. Csak annyira emelkedünk ki a nyeregből, amennyire feldob a háta...de ezt ÉREZNI KELL, ehhez kell az elengedett (laza) csipő.

2023. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Érzem, hogy a pozícióval valamelyest tudok korrigálni, de nem eléggé, mert elég egy rossz mozdulat és akkor jajj nekem :) Lehet kicsi a nyereg nekem, arra is gondoltam már, a felszerelés "univerzális" az iskolában, gyerekek, felnőttek, ugyanazt használják, a méretet sosem néztem. Sokan vannak mások is felnőttek, ezért annyira nem feszegettem ezt a témát, de lehet hogy kellene. Csak az edző lány, kicsit nehezemre esne erről beszélni vele :D
2023. aug. 25. 15:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért van az edző - jobb helyen - hogy segítsen, bár ezt alapból észre kéne vennie......


A nyereg mérete valójában NEM NEKED fontos, hanem a lónak.


A felszerelés univerzialitása alatt azt értjük, hogy az ALAP lovaglásra (annak a megtanulására ) tökéletesen megfelel, akár díjlovaglást, díjugratást tanulunk.

Ezekre a szakágakra ugyanis - ha már tudunk lovagolni - eltérő nyergeket használunk, de tanulás fázisában az univerzális nyereg mindenre tökéletes.

2023. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót!
2023. aug. 25. 15:51
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ok xd ah
2023. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is olyan nyereg kell, ami a lónak és neked is jó. Tehát ha te 16,5"-os nyeregbe ülsz, de neked 17"-os kell, akkor nem tudsz jó pozícióban ülni, mert neked szűk. Másodszor feszülős alsónadrágot, esetleg fecskét vegyél. A nyereg kiválasztásakor a ló részéről fontos paraméterek a markamra szélessége és magasság, illetve a nyereg hossza, a lovas részéről az ülőfelület nagysága.
2023. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én lányként élvezem az ügetést!
2023. szept. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!