Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fedeles nélkül/kis fedelessel...

Fedeles nélkül/kis fedelessel telen lovazás?

Figyelt kérdés
Akinek a lovardában nincs a lovardában fedeles vagy csak nagyon kicsi az télen hogy oldja meg a lovazást napiszinten? ( lótartókra gondolok) mert 1-2 éven belül én is szeretnék lovat viszont a mostani lovardában ahol vagyok csak elég kicsi sátor anyagú fedeles van amit a legtöbbször a lovasiskolások használnak, és pl rendes ugróedzést elég nehezen lehetne tartani, a pályák meg ugye sokszor el vannak ázva, az egyiken nincs világítás stb, szval nekem ezekből a szempontokból elég nehéz lenne, egy olyan lovardával szemben ahol pl nagy 'épített" fedeles van, benti patamosóval stb, nektek mi a véleményetek, mennyivel nehezebb úgymond kevésbé színvonalas lovardában lovat tartani és napiszinten kijárni edzeni?

2023. aug. 28. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Régen Kevés idomítás volt télen. Ha elég nagy terület van, legalább a lemozgatás-jártatás megoldható anélkül, hogy csúszós pürévé köpülné a sok ló a sarat. Meg volt a "trágyakör" fogalom. :)
2023. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Több legelőnk van. Ott edzünk amelyiket télen nem használjuk. Inkább csak idomító munkát végzek a lovammal, de néha 1-2 ugróedzés is becsúszik tornáztatás és jókedv miatt. Persze akkor nem 120-centis pályát lovagolunk le. A patamosó meg szívás, vödrözni szoktam.
2023. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!