Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagló cipőt tudtok ajánlani?

Lovagló cipőt tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Lovaglócipőt szeretnék, egyszer láttam valakin a lovardában, mondta hogy lovaglócipő, de nem tudja hol vették. Tényleg lovagláshoz van, de olyan inkább mint egy sportcipő, nem a tipikus csízma.
nov. 24. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Bármilyen lovasboltban tudsz venni, még decathlonban is. Érdemes hozzá chapset, csizmaszárat használni.
nov. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Felénk sokan munkavédelmi cipőben csinálják.
nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg pl. a decathlonban a lovaglócipőket, nekem onnan bőr cipzáras van évek óta, heti 4-5x lovagolok 2-3 lovat, egyelőre csak a cipőfűzőt cseréltem mert kidörzsölte a chaps (szintén decathlon). Bőr cipőben ne menj be a karámba/legelőre ha sár van, mert leválhat a talpa ahogy cuppog a sárban (csak lovagláshoz, meg istállóban, száraz utakon érdemes hordani).

Á munkavedelmi cipő nem túl okos választás, mert fontos hogy legyen sarka, így nem tud átcsúszni, ezáltal beleakadni a kengyelbe a lábad ha leesel.

nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző voltam


[link]


Inkább bőrt vagy műbőrt válassz, mert a gumicsizma lovagolni nem túl kényelmes, elég merev.

nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Decathlonból van egy hátul cipzáras cipőm úgy feltörte a lábam, hogy soha többet a lábamra nem venném. Próbáltam sokáig betörni úgymond, de nekem egyáltalán nem sikerült, csak elképesztő csúnya sebek lettek helyette a lábamon. Most onnan használok egy műbőr sima belebújós cipőt az istállómunkákhoz, lovagolni pedig vettem egy komoly csizmát. Ezt a kombót mindenkinek ajánlom. Ha mindenképpen lovaglócipő párti vagy én akkor is inkább valami márkás, jó minőségű bőr cipőt választanék nem fouganzát. Mivel tény és való nem egy magas minőségről beszélünk. Lábszárvédőt sem onnan vennék, nagyon hamar tönkremegy. Szintén tapasztalat.
nov. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Én mint írtam eléggé gyötröm a fouganzas cipő + chapsem, és a cipőfűzőn kívül egyiknek sincs baja. Mindkettő megvan 3-4 éve és minden héten több napon több lovon ülök vele.

Nekem pont a drágább cipőkkel volt ilyen tapasztalatom hogy egy éven belül szétesik, feltör stb, ezer maradtam a decathlonnál, ha már így is úgy is szétesik akkor legyen olcsó. De ez nem esik szét végül.

nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ízlések is pofonok. De azért a komoly felsőkategóriás cipők mint amiről én is írtam, hogy nekem is van egy csizmám az azért napi használat alatt sem esik szét sem egy sem két három év alatt sem. Azt el tudom képzelni, hogy olcsóbb cipők igen, de ott szintén gyenge decathlon minőségről van szó. Mert a jó lovas cipő azért nem 30-40 ezernél kezdődik. Ennek ellenére én is használok Decathlonos cipőt, de továbbra is azt mondom, hogy rendszeres használat mellett nekem nem vált be, a lábszárvédő meg pláne nem. Nagyon hamar szakad az anyag.
nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!