Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel tudnám tanítani még a...

Mivel tudnám tanítani még a lovam?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves huculom, már 2 éve nálam van 4évesen vettük, akkor a 3jármód se ment neki nagyon el volt rontva, csizmára megált és rugott, pálcára szintén arra álló helyzetből bakolt is, de ezeket sikeresen kineveltem belőle, nyáron elvittem más helyre is 2 hétre ott terepezett először, eleinte mindig elől mentem vele, mert nem lehetett hátul megtartani, 85cm ig van ugró edzésben is de 1 hónapja már nem ugrunk, mert az idő nem engedi. Az ugrást imádja és nagyon jól is csinálja. Az álló helyzetből vágtát, lépés vágta átmenet minden ilyet szépen csinál, ami vele hatalmas fejlődés onnan ahonnan indultunk és mindent egyedül edző nélkül tanítottam neki. És az érdekelne, hogy mivel tudnám neki élvezetesebbé tenni az edzéseket, mert sokszor nagyon hajtós, főleg most, hogy nincs ugró edzésben és nem jár ki, terepre nincs annyira lehetőség, mert egyedül annyira nem tudok vele kimenni, max sétálgatni a faluba, meg a foci pályán edzeni. Szóval, hogy tudnám jobban meghozni az egészhez a kedvét? Patanyom figurákat minden egyes körön csinálunk, és hosszú falon nyújt, rövid falon rövidített is csinálunk mindig. Ebben szeretnék kérni valami tippeket, hogy hogyan lehetne neki érdekesebbé tenni és hogy több kedve legyen az egészhez?

#ló #Hucul #Előremenet
nov. 26. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első sorban gratulálok neked, örülök, hogy sikerélményed van, megérdemled, hiszen sok munkát tettél bele. Az lenne a kérdésed, hogy hogyan menjen jobban/könnyebben előre csizmára?
nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, mert sokszor van, hogy csizmára nem lehet emelni a tempót és a pálcától meg inkább néha vissza vesz a tempóból
nov. 30. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Én első sorban visszamennék az alapokhoz földről, hogy az együttműködést alapozzam meg minél jobban. A pálca és a csizma jelzéseit is földről újratanítanám.

Volt ilyen lovam korábban, és nálunk ez működött, hogy mégjobban a kapcsolatra bíztuk magunkat. Nem azért csinálta, mert nem értette, hanem mert rossz élménye volt ezekkel, így ez szinte a problémára erőltetés nélkül megoldotta neki.

nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, megfogom próbálni.
nov. 30. 17:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!