Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereg, zabla választás?

Nyereg, zabla választás?

Figyelt kérdés

Üdv. abban kérnék segítséget, hogy mint kezdő lótartó hogyan tudok nyerget, zablát választani?


Pontosabban abban hogy kezdjek keresgélni, hogy tudok mérni?



jan. 3. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia a lovadat le kell mérned. Ha valamelyik webshopban vásárolsz szokott lenni mérettáblázat a kantárokhoz. Nyerget vagy készíttetsz ez a drágább megoldás, vagy ha veszel akkor viszont próbálni érdemesebb mivel hiába méred le nem biztos hogy pontosan passzolni fog a lóhoz vagy hozzád, sok nyereghez (használt vagy új) adnak próbaidőt :)
jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mint kezdő lovas elsősorban nem javaslom a lóvásárlást.

Kezdő lovasnak segítő szakember kell, ha van, tőle megkérdezheted, hogy mi a módja.

Nem olyan egyszerű történet a nyeregválasztás, hogy itt gyakorin megmondja bárki a tutit.

jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kezdő lovas hanem kezdő lótartó vagyok. De köszönöm a válaszokat😊
jan. 3. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb ha megkérdezed a volt gazdáját milyen nyerget illetve zablát használt. Amikor én vettem a lovamat még a heveder méretben is tudtak segíteni szóval, nem hiszem, hogy ebben a kettőben ne tudnának. Mo-n sokan foglalkoznak használt nyergek felújításával és árusításával Krausz central az egyik legismertebb szerintem. Kimegy több nyereggel, lóra lehet őket próbálni, te is kipróbálhatod és mindenkinek jó lesz. A zabla talán egyszerűbb dolog megkérded a volt gazdáját a méretről és a típusról és beszerzel egy olyat.
jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
jan. 3. 23:21
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

2es vagyok.

Ha ilyet kérdezel, akkor kezdő lovas is vagy. És ez nem sértés, hiszen mindenki volt kezdő. Sőt, ahogy a latin mondás tartja "Bonus vir semper tiro"

jan. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!