Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csomózott kötőfék készítés?

Csomózott kötőfék készítés?

Figyelt kérdés

Üdv. arra lennék kíváncsi ki milyen kötélből készíti a csomózott kötőféket?


Illetve arra lennék még kíváncsi hogy a full és a póni mérethez mekkora kötél szükséges?


Esetleg aki rendelni szokta hozzá a kötelet egy linket csatolhat😉



jan. 5. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt mondom, legjobb ha tudnál beszélgetni valakivel aki gyakran csinál. Merthogy nem mindegy a ló fején hogy fekszik ez a kötőfék. Nehezen szakad, a kötelek is erősek amiket használnak hozzá, elég jó kis sérüléseket tud okozni ha nem pontosan jól van megcsinálva
jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Manapság már 200- an csinálják, szakértelem nélkül és el is adják őket… Szóval nehéz lesz olyan embert találni aki tényleg ért is hozzá és nem csak megnézett két videót a neten…

Most én itt helyben ismerek csak egy ilyen boltot ahol lehet hozzá köteleket kapni az pedig a Galco Kft. De biztos számtalan másik helyen is lehet, viszont én erre vagyok jártas.

jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
jan. 6. 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Galco-tól vettem kötelet ilyenekhez, nem volt gond egyik kötéllel sem (pedig azért van nálam már tőlük pár tíz méter)

PP (polipropilén) ami náluk van, alapvetően 6mm-es, amit csomózott kötőfékhez használni szokás.

Nagyló kötőfékéhez 7 méter biztos elég, pónihoz én nem néztem, hogy mennyivel kevesebb kell. (Ha pl az orr-részt díszíteni szeretnéd, ahhoz 2-3mm-es kötelet szokás használni)


Az illeszkedés valóban fontos, leginkább az, hogy ne csússzon le túlságosan az orrán, mert az tényleg ártalmas lehet (a pofacsont/arrcsont (nem tudom hogy hívják) alatt kb két ujjal legyen az orr-rész, úgy még biztos nincs túlságosan lent).

Ha nem jó, tényleg inkább állíts rajta, mielőtt használnád, mert különben nagyon meg is szorulnak a csomók, és utólag nehezebb lesz.

Arra is egyébként lehet számítani, hogy egy picit minden rész meghosszabbodik (szóval úgy összességében nagyobb lesz a kötőfék) az első pár használat után (egyrészt szorosabbak lesznek a csomók, másrészt nyúlik egy picit a kötél)


Egyébként én most pl Tászler Melindát, vagy a Balance Out Horsemanship-et tudnám mondani, akik nagyon használják a csomózott kötőféket, és alapvetően szerintem szakmailag megbízhatóak. Az egy jó kiinduló pont lehet, ha megnézed, hogy az ő lovaikon hogy állnak a csomózott kötőfékek. Biztos van valamelyikőjüknek (vagy mindkettőjüknek) egyébként posztja a helyes illeszkedésről.

jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!